Ülkenin Kuzey Kesimi Yağmura Teslim Oluyor, Uyarı Verilen İller Açıklandı

5 Kasım 2018, 15:18

Yaz aylarının başlamasına rağmen ülke genelinde aralıklarla sağanak yağmur uyarıları verilmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde kuzey kesimleri sağanak yağışa teslim oluyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’u vurması beklenen dolu yağışı renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmuştu. Geçmişte yaşanan sağanak dolıu yağışı sebebiyle otomobillerinde ciddi hasarlar meydana gelen vantadaşlar bu defa tedbiri önceden aldı. Meteoroloji tarafından verilen dolu uyarısı sonrasında otomobil sahipleri araçlarının üzerini enteresan materyallerle kapattı ve ortaya çıkan görüntü şaşırtıcıydı. Şimdi ise meteoroloji tarafından verilen uyarı kuzey kesiminde yer alan birçok ili ilgilendiriyor.

SAĞANAK YAĞIŞ ARALIKLI OLARAK GÜNLERCE SÜREBİLİR

Özellikle Batı Karadeniz Bölgesi’nde etkilş olmak üzere 29 Haziran’dan itibaren başlayacak olan sağanak yağışların aralıklı olarak günlerce devam edebileceği bilgisi kaydedildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ortaya koyduğu bilgilere göre ülke genelinde sıcaklık seviyesi e ile 6 derece arasında gerileme gösterirken, İstanbul başta olmak üzere Düzce, Çankırı, Ordu, Trabzon, Adana, Eskişehir ve Kıyı Ege bölgesi için sağanak yağış uyarısı verildi. İstanbul’da bu sabah saat 9 sularında başlaması beklenen sağanak yağışın öğleden sonra hafifleyerek duracağı ancak Pazar gününe dek aralıklı olarak tekrar edeceği öngörülüyor.

RÜZGAR HAFİFLİYOR, DEĞİŞİMLER STABİLLEŞECEK

Yaz mevsiminin etkisi ile birlikte sıcaklıkların önümüzdeki bir haftalık süre içerisinde normal seyrine dönmesi beklenirken, yüksek sıcaklıkların Eylül sonuna dek devam edeceği de tahminler arasında yer alıyor. Bugün itibariyle rüzgar genel olarak kuzey ve güney yönlü, Karadeniz bölgesinde ise kuzey ve kuzeybatı yönlü olarak düşük sıklıkta orta kuvvette esecek.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.