Tunceli’de polis helikopterinde şehit olan pilot son yolculuğuna uğurlandı

20 Nisan 2017, 17:28

2 gün önce Tunceli de polis helikopterinin düşmesi sonucunda şehit olan pilot Dilaver Karsavuranoğlu bugün memleketinde son yolculuğuna uğurlandı.

2 gün önce Tunceli de polis helikopterinin düşmesi sonucunda şehit olan pilot Dilaver Karsavuranoğlu bugün memleketinde son yolculuğuna uğurlandı.

Referandumda görev yapan hakim ve özel harekat timini taşıyan helikopter, 2 gün önce Tunceli’de sebebi bilinmeksizin düştü. Tunceli’den kalkan helikopterin telsiz teması Ovacık İlçesi’ne bağlı kırsalda kesildi.

Helikopterin düştüğü öğrenilir öğrenilmez hemen bölgede çalışma başlatıldı. Helikopterin düştüğü yerin belirlenmesinin ardından saat 17.00 da ekiplerimiz enkaza ulaşıldı. Helikopterde yer almakta olan 12 kişinin de şehit düştüğü aktarıldı.

Memleketinde toprağa verildi

Elazığ’da gerçekleşen törenin ardından Ankara’ya götürülen pilotun cenazesi burada bir gece durdu. Daha sonra sabah saatlerince Ankara’dan alınan şehit cenazesi, karayoluyla memleketine getirildi. Şehit pilotun annesi, oğulları ve diğer yakınları cenaze töreninde çok zor anlar yaşadı.

Gerçekleşen bu cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldı.

Babam çok hayat kurtardı

Cenaze töreninde acılı oğul Barış Karsavanoğlu, ağlatan bir konuşma yaptı. Babasının görev yaptığı sırada pek çok hayat kurtardığı aktarıldı. Yaptığı konuşmada ‘’Birçok yaralı, birçok ölü gördü, dayanamadı. Erken emekli oldu. Polis oldu, jandarma oldu, havacı oldu. Benim babam ölmedi, şehit oldu!’’ dedi.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.