Ticaret Bakanlığı sürekli işçi alımı yapacak. Ticaret Bakanlığı güvenlik görevlisi dahil olmak üzere birçok alanda işçi alımları yapacak. Vatandaşlarımız Ticaret Bakanlığı işçi alımı ve personel alımının ne zaman yapılacağını merak ediyor.

Ticaret Bakanlığı Döner Sermaye Teşkilatı farklı alanlara sürekli işçi olarak personel alımı yapacak. Toplamda 115 personelin alınması planlanıyor. Beden işçisi ve güvenlik görevlisi alanlarına yapılacak olan işçi alımlarına başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

Personel alımlarının Kocaeli, İstanbul, Bursa, İzmir, Mersin, Ankara, Antalya, Edine, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Van ve Ağrı teşkilatlarına yapılması planlanıyor. Bu illere güvenlik görevlisi alımları yapılacak. Beden işçisi olarak alınacak personelin ise Kocaeli, İstanbul, İzmir, Bursa, Mersin, Ankara, Edine, Antalya, Hatay, Gaziantep, Samsun, Trabzon, Van, Malatya, Şınak, Diyarbakır ve Ağrı illerine yapılması planlanıyor.

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Şartları

Ticaret Bakanlığı Döner Sermaye Teşkilatı bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin belli şartları taşıması gerekmektedir. 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan 48. Maddedeki bilgilere tam olarak uymak gerekmektedir.

  • Türk vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum olmamak.
  • Erkek adayların askerliğini yapmış olması ya da ilişiğinin olmaması.
  • Zihinsel ya da bedensel probleminin olmaması.
  • En az 18, en fazla 35 yaşında olmak.
  • Hiçbir sosyal güvenlik kurumundan malullük, yaşlılık ya da emeklilik maaşı almıyor olmak.

Ticaret Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Personel alım ilanındaki gerekli şartları taşıyan kişiler İŞKUR resmi web adresine girerek İş Arayan sekmesine tıklayınız. Buraya TC kimliğiniz ve şifrenizle giriş yapınız. Sonrasında başvuru işleminizi gerçekleştiriniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here