Sınav Öncesi Başarı Duası İmtihan Duaları Nihat Hatipoğlu

4 Ağustos 2017, 21:02

Sınavdan önce okunması gereken dualar nelerdir? Sınav öncesi Nihat Hatipoğlu'nun önerdiği başarı duası, imtihan duaları.

Nihat Hatipoğlu, sınav öncesinde edilmesi gereken dualar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Sınavlara çalışmak her ne kadar büyük öneme sahip olsa da, sınavda önemli başarılar elde etmek için dua edilmeli.

Kısa bir süre sonra Lisans Yerleştirme Sınavı gerçekleşecek. Bu sınav için üniversite adayları sınava büyük bir heyecanla çalışmakta. Ancak bu sınava girmeden önce okunacak olan dualarla da sınava çok daha rahat girilebiliyor.

Başarılı olmanın yolu duadan geçiyor

Sınava giren adaylar heyecanını yenebilmek için dualar etmekte. Öğrenciler her zaman dua ve azimle birlikte büyük başarılar elde edebilir. Her zaman bizi gören Allah’a dua etmek bu sınavlardan önce kişiyi çok daha ferahlatmakta.

Sınav öncesi bu duaları okuyabilirsiniz

“Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî.” Ayetini 11 kere okursanız sınav anında sorulara daha rahat cevap verebilirsiniz.

SELAVAT-İ NARİYE DUASI!

“Allahümme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala seyyidina Muhammedi’nillezi tenhallü bihi’l ukadü ve tenfericü bihi’l kürabü ve tükda bihi’l havaicü ve tünalü bihi’r regaibü ve hüsnü’l havatimi ve yüsteska’l ğamamü bi-vechihi’l kerimi ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lumin lek”Anlamı ; “Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e [s.a.v] kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda [her an, saniye] her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

“Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî.” Ayetini 11 kere okursanız sınav anında sorulara daha rahat cevap verebilirsiniz.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.