Shazam, dışarıdan bakıldığında saçma ve abartılı bir hikaye olduğunu açıkça belli eden bir içerik. Bazen gizemli, bazen eğlenceli ve bazen de sevimsiz olabileceğini bizlere birkaç görsel ve fragmanıyla kanıtlıyor. Ancak yapım tüm bu dengesizliğiyle kendini izletmeyi başarıyor.

Yıllar boyunca çıkan Shazam filmleriyle, benzer noktalarda hikayeyi süslemeye çalışsa da sıra dışı birkaç kriteri ile özgün bir içerik olmayı başarıyor. İzleyenlerine ise “14 yaşında süper güçleriniz olsaydı ne yapardınız?” sorusunun karşılığını veriyor. 1939 yılında yaratılan süper kahraman Shazam, genç Billy Batson’ın ihtiyaç anlarında sihirli sözcükleri söyleyerek  dönüşebildiği bir süper kahraman. 

Shazam! 6 Güç Film Yorumu

Herkesin içinde bir süper kahraman yatar ve kimileri için bu birkaç sihirli sözcük ile ortaya çıkabilir! Genç Billy Batson’da tam da böyle biri. Sihirli sözcükleri söylediği an  dünyanın en güçlü ölümlüsüne dönüşen karakter, günlük hayatında ise okul ödevleri gibi meselelerle boğuşuyor. 

Shazam’ın ilk 45 dakikası oldukça durgun ve söylenmesi en uygun tabirle sıkıcı bir içerik. Başlarda pek bir hareketlilik göremesek de genç Billy’in pekte yolunda gitmeyen hayatını, yaramazlıklarını, yalnızlığını ve bunalımlı hallerini görmekteyiz. ayrıca bir büyücünün Billy Batson’ında aramış olduğu kimyayı bulduğunu ve onu süper bir kahramana dönüştürdüğünü, aynı zamanda da güçlerini keşfedişini izliyoruz.

Küçük Billy, sahip olduğu süper güçleri ileneler yapabileceğini öğrenmeye çalışırken, 30’lu yaşlarında bir adama dönüşüyor. Her süper kahraman filminde görmüş olduğumuz üzere bu filmde de süper kahramanımızın kendisini düşman belleyen bir karakteri var. Doktor Sivana. Hem kendisini düşman belleyen karakterlere meydan okuyan hem de halkını koruyan bir yardımsevere dönüşen Billy’nin esas amacı ise annesini bulmak.

Göründüğü üzere, Shazam! 6 Güç  filmi izleyenlerine pek çok kıvrıma sahip olan bir senaryoyu tattırma hedefindedir. Dramatik bir kazadan yetim bir çocuğa, koruyucu aileden büyücülere, süper güçlerden kahraman olma mücadelesine kadar pek çok sahne barından film, dengesiz bir yapıya sahip olsa da bazen sevimli bazen de bayat tadı veren bir filmdir. Ancak çerezlik ihtiyacı karşılamayacak da değildir.

IMDb: 7,0

Filmde görev alan diğer oyuncular:

  • Zachary Levi – Shazam
  • Mark Strong – Dr. Sivana
  • Asher Angel – Billy Batson
  • Jack Dylan Grazer – Freddy Freeman
  • Adam Brody – Super Hero Freddy
  • Djimon Hounsou – Büyücü
  • Faithe Herman – Darla Dudley
  • Grace Fulton – Mary Bromfield