İlk olarak gazinolarda şarkı söyleyen ve meşhur olan Seray Serengil, ardından oyunculuk yapmaya başladı. Bir dönem çeşitli dizilerle filmlerde oynayan Serengil’in ünlü olmasının asıl nedeniyse yaşadığı aşklar ile yaptığı evlilikler oldu. O zamanlar kilolu olan Serengil, kilolarından kurtulmak içinse çözümü ameliyat olmakta buldu.

2 defa mide küçültme ameliyatı olan Serengil, maalesef tekrardan eski sağlıklı günlerine dönemedi. Dumping sendromuyla uğraşan Serengil, son zamanlarda yaptığı sunuculuk dışında tasarımcılığa da adım attı. Yakın zamanda ayakkabıyla mayo koleksiyonlarının tanıtımını yapan Serengil’in bu tasarımlarının çalıntı olduğu ortaya çıktı.

Çalıntı tasarım iddialarına aldırmıyor!

Serengil’in kendi tasarımıymış gibi tanıtımını yaptığı ayakkabı modellerinin ünlü tasarımcı Aminah Jillil’e ait olduğu ortaya çıkınca, Serengil’e birçok linç mesajı geldi. Fakat Serengil bu mesajlara aldırış etmeden reklam ve satışlara devam ederek, tasarımlarını övdü.

Ancak Serengil’in tasarımlarını kullanan kişilerden şikayetler gelince ortalık iyice kızıştı. Serengil’in tasarladığı ayakkabıların özensiz olduğunu ve hiç memnun kalmadıklarını söyleyen kullanıcılar, taşları düşen ayakkabıları sosyal medya üzerinden paylaştı. Gelen şikayetlere Serengil’in cevabı ise ayakkabılar ile poz vermek oldu.

Takipçisine öyle bir cevap verdi ki!

Serengil’in fotoğrafına bir takipçisinden “Ayakkabıların taşları kan ağlıyor sallanmaktan” yorumu gelince Serengil jet hızıyla cevap verdi. Serengil takipçisinden gelen yoruma karşılık, Yok canım, cahiller öyle olduğunu sanıyor. İstediğiniz modele sokabiliyorsunuz. Ben mesela, bir tanesini diğerine bağladım, diğer bileğimdekinin de tekini çıkardım. Ama senin öyle anlaman normal tabi.” Cevabını verince sosyal medya sallandı. Birçok kullanıcı, “Serengil’in bu cevapları ne zaman başına dert olacak?” sorusunu sormaya başladı.