Schumacher’in Son Sağlık Durumu Hakkında Kötü Haber Hafızasını Kaybetti

3 Mayıs 2017, 00:31

Efsane F1 pilotu Schumacher'in son sağlık durumu hakkında kötü haber geldi. Uzunca bir süredir bitkisel hayatta olan efsane pilot hafızasını kaybetti.

Formula 1 efsanesi Micheal Schumacher, 2013’te çok ciddi bir kayak kazası geçirdi. Fransa Alpleri’nde geçirdiği trafik kazası sonucunda efsane sürücü, komaya girdi.

Bitkisel hayata giren Schumacher’in son durumu çok büyük bir merak konusu oldu. Sevenleri ünlü ismin geçirdiği kaza sonrasında büyük bir üzüntü yaşadı.

Yaşasa bile yaşamını tekerlekli sandalyede geçirecek

Ailesiyle birlikte şuanda yarı bitkisel hayatta olarak yaşamını sürdüren Alman Pilot ile ilgili Formula 1 pilotu Philippe Streiff açıklamada bulundu. 3 yıllık bir yaşam mücadelesi sonrasında efsane ismin yürümesinin çok zor olduğu ifade edildi.

Hatta ‘’Schumacher iyileşse bile yaşamının geri kalanını tekerlekli sandalyede geçirecek’’ dendi. Micheal Schumacher’in oğlu Mick Schumacher ise soyadını değiştirmeyeceğini ve sadece bir pilot olduğunun altını çizdi.

Uzunca bir süre rehabilitasyon sürecini evde geçiren Alman sürücünün durumunda şuanda herhangi bir iyileşme kat edilmedi. Kalabalık bir sağlık ekibi tarafından gerçekleştirilen tedavi çalışmaları için 16 minyon Euroluk bir harcama gerçekleşti.

Bu süreçte Schumacher’in hafızasını da kaybettiği belirtiliyor. Alman pilotun iyileşebilmesi için şuanda çok büyük bir mücadele sarf edilmeye devam edilmekte.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.