Korona virüs pandemi döneminden önce kamuda çalışan görevliler nadir de olsa evlerinden check-in yapıyorlardı fakat şimdi yeni uzaktan çalışma döneminin başlaması ile birlikte, devlet çalışanları da pek tanıdık olmayan bir alan girdiler ve evlerini ofis olarak kullanmak zorunda kaldılar. Ayrıca bu durum ile birlikte de resmi olan kamu hizmetlerinin de sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlamış oldular.

Şimdi de pandemi döneminin yavaşlamakta olduğu bu zamanlarda, bir dönemler uzaktan çalışmaya geçici bir geçiş olarak kabul edilen şeyin, bir şekilde süresiz olarak var olmaya devam edeceği de aşikar durumdadır. Devlet daireleri adına yeni bir zorluk olan yeni ve esnek bir iş modelini benimseyerek kolaylaştırabilecek uyarlanabilir nitelikte ki teknolojiler ile evden çalışma modelini sürdürmektedir. Ev ile ofis arasında bölünmüş olan bir çalışma haftası. Neyse ki, Samsung Galaxy cihaz yelpazesi, devlet memurlarının bir sonraki hibrit çalışma bölümüne hazırlık yaparken, hem esneklik, hem üretkenlik hem de mobilite ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Genişletilmiş Galaxy ekosistemi sayesinde 360 derece üretkenlik performansı

Hibrit çalışma modeline geçişi kolay kılabilmek adına yeni ofis alanı, üretkenliği desteklemek adına da bir dizi taşınabilir özellikte teknoloji ile donatılmalıdır. Mesela sanal olarak bir konferans araması yapın. Doğru teknoloji ile, çalışanlarınızın çağrıya katılım sağlar iken birden faza kanal üzerinden de sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmalarını, çoklu görevler gerçekleştirmelerini ve iş arkadaşları ile de sürekli olarak iletişim halinde kalmalarını sağlayabilirsiniz. Samsung Galaxy donanım platformu sayesinde bu maksimum üretkenlik vizyonu oldukça etkin bir şekilde elde edilebilmektedir.

Ekosistemin merkezinde bulunan

Galaxy Kitap Pro 360

, ev ile ofis arasında sürekli olarak gidip gelen çalışanlar için bir bilgisayarın sahip olduğu güç ile bir akıllı telefonun da taşınabilir özelliğini birleştirmektedir.

Galaxy Book Pro 360

‘ı Galaxy ekosistemde yer alan diğer cihazlar ile bağlarken de bir devlet memurunun yönetemeyeceği nerede se hiçbir görev bulunmamaktadır.

Kolay Bluetooth bağlantısı ile de, çalışanlar yapılan bir aramaya katılmak üzere iken kulaklık aramak zorunda kalmayacaklar. Telefon ile

Galaxy Tomurcukları Pro

, kasayı açtıkları andan itibaren anında aramaya bağlanmalarını sağlar ve önemli olan güncellemeleri de sunmaya hazır olurlar. Güçlü sesi yakalamak ise düşüncelerinin net bir şekilde ortaya çıkmaması konusunda duydukları endişelerine de aslında hiç gerek olmadığı anlamına gelmektedir.

READ Android için Google TV, yeni keşif özellikleri ve daha fazla akış uygulaması almaktadır.

Yerleşik olan ikinci ekran özelliği sayesinde de çalışanlar, zamanlarından en iyi şekilde yararlanabilmek ve tasarruf edebilmek adına da masaüstünü ikinci bir ekrana genişletebilmektedirler. Ekranın birinde plan sunarken birinde de aynı anda not alabilirler.

Galaxy Tab S7 +

ile birlikte verilen S pe ile. Dijital metne dönüştürüldüğünde ise,

Samsung Notes

‘a bütün Galaxy cihazlarından da erişim sağlayabilirler. Başka bir ekip üyesi sunum yapıyorken de çalışanlar aşağıda yer alanları kullanarak da hem acil mesajları kontrol edebilirler hem de bir yandan da sunuma devam edebilirler. Windows ‘a bağlantı entegrasyonu ise

Galaxy A71

ile

Galaxy Kitap Pro,

akıllı telefondan gelen bildirimlere doğrudan dizüstü bilgisayar ekranı üzerinden yanıt vermelerini sağlamaktadır.

Samsung DeX ile hareket halindeyken bile masaüstü benzerinde bir deneyime sahip olun

İşçiler yolda, sahada ya da evlerinden veya ofislerinden uzakta iken de geri dönmelerini beklemeyen görevler ortaya çıkabilmektedir. Samsung Galaxy serisi cihazlar da çalışanların akıllı telefonları ya da tabletleri aracılığı ile neredeyse her yerden üretken kalmalarını sağlayacak olan en yeni üretkenlik özellikleri ile donatılmıştır.

Samsung DeX

ile birlikte de programda çalışanlar, daha küçük boyutta olan bir el cihazı aracılığı ile masaüstü benzerinde ki tam bir deneyimi etkinleştirebilmektedir. Yerleşik olan

Galaxy S21 Ultra 5G

akıllı telefon ile

Galaxy Tab S7 +

tablet, teknoloji ile çalışanların çeşitli birçok ortamda dahi iş yapma becerilerini artırmalarına yardımcı olmaktadır.

Devlet memurları da, harici bir monitöre ya da fareye ya da klavyeye çok basit bir bağlantı yöntemi ile ya da kablosuz bir şekilde herhangi bir akıllı televizyona ya da akıllı ekrana gönderim yaparak, hem gelen e – postalarına yanıt vermek hem de birden fazla uygulamadan daha sorunsuz bir şekilde çalışabilmek için DeX modunu aktif hale getirebilirler. DeX sayesinde birden fazla pencere açabilirler, dosyaları sürükleyip bırakabilirler ve daha da fazla işlevsellik sağlamak için fare ile sağ tık yapabilirler, aynı bilgisayar sisteminde ki gibi.

Mevcut durumda ki koşullar, hükümetlere teknolojik alanda değişimde lider olabilmeleri için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Korona virüs salgınından sonra da çalışanlarının ihtiyacı olan esnekliğe izin veren bir mobil öncelikli araçlara yatırım yaparak, hem çoklu görevde hem de üretkenlikte yeni bir standart belirleyebilmek için bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendiren devletler de şüphesiz ki onurlandırılacaktır.

Samsung ‘un iş çözümleri ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için aşağıda yer alan adresten bize ulaşabilirsiniz:

İçeridensatış.seca@samsung.com