Rusya Güvenlik Konseyine Silahlı Ateş Açıldı Olayda Ölü ve Yararlılar Var

22 Nisan 2017, 01:16

Rusya Güvenlik Konseyine silahlı ateş saldırısı düzenlendi.Olay yeri biranda savaş alanına dönerken, ölü ve yaralılar var.

Rusya Fedaral Güvenlik Konseyi’ne  saat 17:02 sularında silahlı saldırı düzenlendi. yapılan bu saldırıda binada bulunan üç kişi yaşamını yitirirken, olaydan sonra yaralılar ise en yakın sağlık kuruluşlarına kaldırıldı. Olayı gerçekleştiren saldırgan ise hemen Rusya polisi tarafından etkisiz hale getirildi. Olay yerinde hayatını kaybedenlerin kimliği henüz bildirilmezken, durumu çok ağır olan Rusya vatandaşı olmadığı bildirildi. 

 AÇIKLAMA GELDİ

Rusya’nın Uzak Doğusunnda yer alan Habarovsk şehrinde bulunan konseyin halkla ilşkiler merkezi son dakika olarak yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti;

 “Saat 17:02’de, FSB Habarovsk Krayi İdaresine kimliği bilinmeyen kişi girdi ve teknik denetim alanına girmeden önce içeride bulunan insanlara ateş açtı. Sonucunda FSB görevlisi ve ofiste bulunan bir Bağımsız Devletler Topluluğu vatandaşı yaşamını kaybederken bir diğeri ise yaralandı. Ateş açan kişi de etkisiz hale getirildi” 

 Bu olay hakkında gerekli çalışma başlatan yetkililer kimin ya da kimlerin yaptırabileceği konusunda geniş çaplı incelemeyi başlattılar. Bu saldırının amacı ne olabilirdi? Kime karşı yapıldı? İlerleyen günlerde bu saldırı ile ilgili detaylı bilgiler gelecektir. 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.