Riekerink Galatasaray’a Veda Ederken Duygusal Anlar Yaşadı

29 Ekim 2018, 17:36

Spor Toto Süper Lig’in favori takımlarından olan Galatasaray’ın teknik direktörü Hollandalı Riekerink ile yolların ayrılacağı bilgisi aktarılmıştı. 53 yaşındaki teknik direktör, takıma veda ederken duygusal anlar yaşadı;

Galatasaray’ın bu sezonki aldığı sürpriz yenilgilerin bileti teknik direktör Riekerink’e kesildi. Tecrübeli teknik direktörün yaptığı yanlış tercihlerden ve yanlış stratejilerden dolayı Galatasaray’ın kolay alabileceği galibiyetlerde büyük yenilgiler aldığı belirtiliyor. Teknik direktör, sarı kırmızılı taraftarlar tarafından çok seviliyordu ve de bununla birlikte ‘’Riekerink Bey’’ diyerek hitap ediliyordu. Ancak takım yönetiminin aldığı kararlarla takım ile yolları ayrılan Riekerink, 11 ay boyunca takımda teknik direktörlük görevi üstlendi.

Geçtiğimiz sezonlara oranla kötü gidişat sergileyen ve takımın Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek finalist adayı bile olamadan elenmesi, taraftarların tepkisine yol açmıştı. Bununla birlikte takım Süper Lig’in ilk yarısında oynanan derbi maçlarının çoğunda büyük bir hüsranla karşılaşmış ve bundan dolayı da taraftarlar büyük bir üzüntü yaşamıştır. Ancak yine de bakıldığı zaman teknik direktör Riekerink döneminde sarı kırmızılı ekip çok büyük başarılara da imza attı.

Ziraat Türkiye Kupası’nda ve Süper Kupa da çok büyük başarılara imza atarak Türkiye’nin favori takımlarına karşı çok büyük galibiyetler almayı başararak kupa kaldırmayı başaran sarı kırmızılı ekip, çok büyük bir mutluluk yaşamıştı. Ancak ne yazık ki takımın bu sezon istenilen nitelikte bir performans sergileyememesi ve yanlış oyun stili sebebiyle kaybedilen oyunların tek sorumlusu Riekerink olarak görüldü.

Hem Taraftarın Hem De Oyuncuların Sevgisini Kazandı

Teknik direktörlük sürecinde takım oyuncularıyla birlikte iyi bir anlaşma sürecinde olan ve takımın oyun anlayışına yakın bir anlayışla pek çok kupa kazandırmayı da bilen tecrübeli teknik direktör, veda ederken duygu dolu anlar yaşadı. Bütün Türkiye ve hatta bütün dünya tarafından saygısıyla herkesin sevgisini kazanmayı başaran tecrübeli teknik direktör, takımı tanıdığı için çok memnun olduğunu belirtti ve takımla son kez bir araya geldi. Başarılarıyla hem taraftarlarının hem de oyuncularının sevgisini ve takdirini kazanan tecrübeli teknik direktör, ayrılmadan önce hüzünlü anlar yaşadı.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.