PTT’den Sahte Mail Uyarısı “Sakın açmayın!”

21 Nisan 2017, 22:51

PTT kurumunun başı hackerlar ile dertte! Kurumun logo ve isim haklarını ihlal ederek kişilere gönderilen mailler ile dolandırıcılık gündemde! PTT'den bu maillerin sahte olduğu uyarısı geldi.

Teknolojik gelişmelerin dünyadaki herkes için olumlu yönleri olduğu kadar olumsuz yönleri de ne yazık ki söz konusu. Art niyetli 3. kişiler intenet ve teknolojik arçaları kullanarak kişilerin özel bilgilerini, paralarını, belgelerini çalabilmektedirler.

Bunlardan bir yenisi de PTT’nin logo ve kimliği kullanılarak atılan maillerle başladı. Kişilerin e-posta adresine gönderilen sahte bir mail ile kurumun kargo takip ekranına yönlendirme sağlanmaktadır. Bu ekranda bilgi girişi yapan kişinin ise tüm 3. şahıs bilgilerini anında çalabilen art niyetli kişiler, dolandırıcılık yapmaktadırlar.

PTT’DEN UYARI GELDİ

Kurum ile ilişkisi olmayan şahısların bu girişimine karşın Ulusal Siber Suçlarla Mücadele’ye başvuruda bulunulduğu ve soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Ayrıca kurumun marka ve imajına zarar verebilecek herhangi bir durum meydana gelmemesi için de yasal işlemlerin başlatıldığı duyuruldu. Kişiler ise bu sahte mailler karşısında dikkatli olunması konusunda uyarıldı.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.