Ozan Tufan’a Özel Program Çok Yaradı

31 Mart 2017, 16:44

Sarı lacivertli ekipte fazla kiloları sebebiyle yoğun bir şekilde eleştiriye maruz kalan Ozan Tufan, uyguladığı özel programla fazla kilolarından kurtuldu.

Fenerbahçe ekibinin başarılı oyuncusu Ozan Tufan, fazla kiloları sebebiyle yoğun bir şekilde eleştiri almaktaydı. Bu süreçte Fenerbahçe yönetiminden de uyarı alan Tufan’a özel program hazırlandı.

2 hafta boyunca yoğun şekilde programı uygulayan Ozan Tufan, 2 hafta içerisinde 5 kilo verdi. Çalışmalarının karşıladığını gözler önüne seren başarılı isim sadece kilo da vermedi. Karın kaslarıyla da dikkatleri çekmeyi başaran milli isim, programın faydasını gördü.

A Milli Futbol Takımı’nda formu düşük olduğu için kadroya dahil edilmeyen Tufan, azmetti ve başardı.

Başarılı genç ismin tepki almasının sebebi ise genç yaşına rağmen böyle bir forma sahip olmasıydı. Genç yaşında olmasına rağmen fazla kilo problemi olması, yoğun şekilde eleştiriye maruz kalmasına da sebebiyet vermişti.

Genç Yaşına Rağmen Türkiye’nin Gözdesi

Bursaspor altyapısında gelişen başarılı isim, bir süre sakatlık sorunuyla futbolu bırakma tehlikesi de yaşadı. Ayak tabanında problem yaşayan başarılı isme ‘’futbol hayatı bitti’’ denilmekteydi. Ancak hiçbir zaman pes etmeyen ve 2011-2012 sezonunda yıldızını parlatan Tufan, sağlıklı bir şekilde sahalara döndü.

2012-2013 yılında A Milli Futbol Takımı’na dahil olan isim, bu süreçte taraftarlarca da çok sevildi. Dinamik ve teknikliğiyle dikkatlerden kaçmayan başarılı futbolcuya Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan istekler geldi. İki takım arasında sürekli git gel yapan Tufan, Fenerbahçe kararını verdi.

7 milyon Euro karşılığında Fenerbahçe’de 8 numarayla forma giyen isim, ligin ikinci haftasında forma giyme şansı buldu. Başarılı futbolcu genç yaşta olmasına rağmen sık sık ilk 11’de yer alıyor ve milli takımda da görev alma şansı buluyor.

Başarılı ismin son zamanlarda bir form düşüklüğü yaşadığı da gözlemlenmişti. Hatta son milli takım karşılaşmasında form düşüklüğü sebebiyle Tufan’ın kadroya dahil edilmediğini de eklemekte fayda var.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.