ÖSYM’den Geç Başvuru Dönemi!

26 Nisan 2017, 01:27

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'Den geç başvuru dönemi nedir? Hangi sınavlarda ek başvuru süreci geçerli olacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi LYS, ALES, KPSS adaylarının başvuru süreci için ek süre tanıyor. Sınava başvuru yapmayı unutan adaylar için çok büyük bir imkan olan bu ek süre için yetkili kurumca açıklama geldi.

Hangi sınav için hangi tarihe kadar ek süre tanındı?

Lisans Yerleştirme Sınavı’na girecek adaylar için 28 Nisan 2017 tarihine kadar başvuru süresi uzatıldı.

ALES Adayları içinse 27 Nisan 2017 tarihine kadar başvuru süreci uzatıldı.

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı adayları ise en geç 3 Mayıs’ta başvurularını yapmak durumunda.

Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavlar için ise 17 Mayıs tarihinde bir gün olmak üzere başvuru sisteminin açılacağı aktarıldı.

ALES’e başvurular nasıl gerçekleştiriliyor?

2017 ALES İlkbahar sınavı başvuruları başladı. Lisansüstü eğitime geçiş için beklenen ALES başvuru tarihleri açıklandı. Adaylar ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden sınav kayıt işlemleri yaparak sınav ücretlerini yatırabilecekler. ALES ücreti ne kadar? Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ile ilgili tüm detaylar ve başvuru işlemleri haberimizde.

7 Mayıs 2017’de yapılacak ALES için başvuru günü bekleniyor. Peki ALES başvurusu ne zaman? ALES başvurusu nasıl yapılır? İşte ALES başvuru tarihi ve detaylar! ALES başvuruları, adaylar tarafından heyecanla bekleniyor. Bu yıl 7 Mayıs 2017’de yapılacak olan ALES için adaylar başvuru gününü bekliyor. Peki ALES başvurusu ne zaman? ALES başvurusu nasıl yapılır? İşte ALES başvuru tarihi ve detaylar!

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.