Edebiyat dünyası bazı zamanlarda sürpriz şekilde yükseliş gösteren yeni yazarlara sahne olmuştur. Mustafa Turay da o yazarlardan bir tanesi. Hatrı sayılır bir kalemi olan ancak fazla tanınmayan birisi. Çiceği bununda yazar, eseri ‘’Gök Gürültülü Sağanak Yaşam’’ hakkında bazı detaylardan bahsetti.

Mustafa Turay’ a göre yazarlıkta ilk önemli olan şey duygu ve düşüncelerinin iyi ifade edilebilmesi yeteneğidir. Yazarın, sanatını iyi sergilemesi ve insanın ruhuna dokunabilmesi gerekir. İnsanın ruhuna dokunulması o kişinin duygu, düşünce ve davranışlarına büyük etki gösterir.

Gök Gürültülü Sağanak Yaşam kitabı, hüznü, umutsuzluğu, depresifliği ve hiddeti, duygusallık ve düşsel unsurları yoğun olan şiirler ile buluşturuyor. Turay’a göre kitap tamamen olumsuz temelli duygulardan oluşuyor.

Yazar, hedeflediği net bir kitle olmadığını ve kitabı okuyacak her kişinin hedef kitlesine dahil olduğunu belirtti.

Kitap Dorlion yayınları olmak üzere birçok kitapevlerinde satışa sunulmuş durumda. Mustafa Turay yeni bir şiir ve deneme kitabı üzerinde çalıştığını, bu iki eserini yakında piyasaya süreceğini belirtti. Sevenlerine ise kitap okumayı hiç bırakmamalarını ve onu hayatlarına çıkmamak üzere koymalarını tavsiye etti.