Murat Ülker Satışa Çıkarlılan Ada Takımı Newcastle Uniteda Resmen Talip Oldu!

17 Ekim 2017, 22:08

Türkiye gündemine bomba gibi düşen Murat Ülker'in Newcastle United'a talip olduğu haberleri yankı uyandırmaya devam ediyor. Holding cephesinden ise açıklama geldi!

Türkiye bu sabah oldukça komplike bir gündeme uyandı. Ülkenin en önemli iş adamlarından birisi olarak tanınan ve dünya çapında “dünya bisküvi devi” olarak tanınan Murat Ülker’in adının geçtiği gündem haberleri ise bu defa gıda veya içecek sektörü ile hiç alakalı değil. Türkiye’nin yiyecek ve içecek sektöründe en önde gelen ismi olan Yıldız Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in Newscastle United’a talip olduğu ve İngiltere’nin önemli futbol kulüplerinden birisi olan Newcastle United’ı satın alacağı gündemde yer aldı.

Kısa süre içerisinde sosyal medyada ve intenet basınında yayılan haberler ise ardı arkası kesilmeden yurtdışına kadar uzandı. İngiliz basınında da adı geçmeye başlayan Murat Ülker’in Newcastle United’a talip olduğuna ilişkin bu süreç içerisinde resmi bir açıklama Murat Ülker’den gelmezken iddialar genişlemeye devam etti. Ülker’in kısa bir süre önce Mike Ashley tarafından satışa çıkarılan Premier Lig’de uynayan Newcastle United’a 220 milyon sterlinlik teklif verdiği de öne sürüldü. Kendi sermayesi 3.6 milyar $ olduğu bilinen Murat Ülker’in böyle bir teklifi vermesi ise yadırganmazken, birçok kanalda bu iddialar ara vermeden gündeme taşınmaya devam etti.

HOLDİNG CEPHESİ KONUYU AYDINLATTI

Yıldız Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in, satışta olan İngiliz Premier Ligi takımı Newcastle United’a talip olmadığı ve ortaya çıkarılan bu iddiaların asılsız olduğu holding tarafından açıklandı. Ancak konu ile ilgili olarak Murat Ülker’den halen resmi bir beyan gelmiş durumda değil. Murat Ülker’e ilişkin olarak “Türk sporunun ve Türk futbol takımlarının her zaman destekçisi” sıfatı yapılan açıklamada yer alırken, yayılan haberlerin asılsızlığı holdingin açıklamasından sonra kabul gördü ancak konu sosyal medyada halen yankı uyandırmaya ve ilgili paylaşımlar yapılmaya devam ediyor.

Kaynak : https://www.tumhaber.com/spor/murat-ulker-satisa-cikarilan-newcastle-uniteda-takimi-icin-resmen-talip-oldu-h181.html

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.