Miraç Çağrı Aktaş, 01.12.1994 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.82 boyunda ve 74 kilodur. Toplamda 7 eseri bulunan Miraç Çağrı Aktaş aslen Antalya Manavgatlıdır. Erken yaşlarda babasını kaybetmiş ve annesi ile beraber yaşamına devam etmiştir. Kitaplarında da sıklıkla bu hikayeye yer verir. 16 yaşından beri yazarlık yapan Miraç Çağrı Aktaş hayatına yazmanın kendisi ile yüzleşmek olduğu düşüncesini yerleştirmiştir.

Miraç Çağrı Aktaş ailesi ve özel hayatı

Eserlerinde sıklıkla adı geçen Zümra ile ilgili yaşadığı aşk acılarının kendisine ilham kaynağı olduğunu belirtir. Miraç Çağrı Aktaş özel hayatında yaşanmışlıkların verdiği en derin hisleri kaleme almıştır.

Aktaş’ın sözlerinden biri olan “varlığını hissedemediğiniz birini sevemezsiniz” ifadesi karşılıksız aşk yaşayanlar için felsefi bir anlayış olmuştur. İlk Kalp Ağrım isimli bir denemesini yine Zümra için yazdığı söylenmektedir.

Miraç Çağrı Aktaş’ın eğitim hayatı

Miraç Çağrı Aktaş, Turizm Otelcilik ve Meslek lisesinde eğitim hayatına devam ederken ilk kitabını yazmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlamıştır. Ardından Beykent Üniversitesi İnsan Kaynakları bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir. İlk meuzn olduğu yıllarda para kazanmak için radyoculukta yapmıştır. Kitapçıda çalıştığı dönemleri en güzel çalışma zamanları olduğunu söyler. Şu anda ise özellikle liseli gençlerin ilgisini çeken kitaplar yazmaya devam ediyor.

Miraç Çağrı Aktaş akademik başarıları

Okul dönemlerinde yazdığı tüm kompozisyonlar ile katıldığı yarışmaları her zaman kazanmıştır. Lisedeyeken “Bana Seni Seviyorum Deme Sev” kitabı yayımlanmıştır. İmza günlerinde her zaman ilgi ile karşılanmıştır. Kitaplarında kullanmış olduğu sözler ve deyimler insanların söylemek isteyip de söyleyemediklerine bir ışık olmuştur. Ayrılık sonrası yaşanan yenilgiyi anlatan kitapları, aynı duyguları yaşayanlar için başucu kitabı niteliğindedir.

Miraç Çağrı Aktaş eserleri

Gitmeliyiz dediler, gittiler. Söz verdiler tutmadılar.

Bana Seni Seviyorum Deme Sev 

Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir

Yine de Sevdik

Kendine Hoş geldin

Sen On Yedi Yaşımsın

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle

Kalbimizin Not Defteri 

Adlı eserlerinde yazar acı dolu bir aşkın hatıralarını yazar gibi bir hissiyat yaşatmıştır. Hikayelerinde okuyucuya anlatmak istediğini başarıyla aktaran bir dile sahiptir.

Miraç Çağrı Aktaş Sözleri

Genelde aşk, ihanet, sevmek, aşk acısı, sevgi gibi anlamlar taşıyan sözleri gençler tarafından oldukça ilgi görür. Her kitabı ayrı ayrı okunup paylaşılacak söylemlerle doludur.

“Sevmekten hiçbir zaman pişman etmeyecek insanlar lazım”

“Sen en çok benim içinsin”

“Fakat kendi yarımken başkasını tamamlama çabasına giren kimse, seviyordur.”

“Gittiği yere kadar değil gücünün yettiği kadar sevmeli insan”

“İçinde kopan fırtınaları yüzündeki acı dolu gülüşler bastırmak zorundadır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here