Dizinin 447. bölümü, Meera’nın taşıyıcı annenin evine gitmesiyle başlıyor. Taşıyıcı anne Chanda, Hindistan’ın yasalarına göre taşıyıcı anneyle tanışılmasının yasak olduğunu söyler. Meera’nın ısrarı üzerine Chanda onu içeri alır. Meera içeriye girince Chanda’ya neden taşıyıcı anne olduğunu sorar ve geçimimi sağlamak için cevabını alır. Meera Chanda’ya en son ne zaman yemek yediğini, düzenli yiyip yemediğini sorduğunda Chanda, zaman zaman yemek yerine su içip günü geçirdiğini söylediğinde, Meera Chanda’yı kendi evine götürmeyi ister.

Gopi, Urvashi’ye Jagg’nin evlenmesiyle ilgili yardımda bulunacağını söylediğini duyan Urmila sinir olur. Gopi’ye Jaggi’nin ne istediğini hiç sorup sormadığını sorunca, Urvashi çocuğunu evlendirmeyi istediğini, bu durumda yanlış bir şey olmadığı söyleyerek çıkışır. Gopi ise kızların fotoğrafını alarak Jaggi’ye göstereceğini söyler.

Dharam eve geldiğinde Meera’yı evde bulamaz. Vidya, Dharam’a Meera’nın taşıyıcı anneyle tanışmak için onun evine gittiğini söyler. Tam o anda Meera sürpriz diyerek gelir ve Chanda’da arkasından içeri girer. Meera bebeğini doğuracak Chanda’nın bebeğini doğurana dek evde kalacağını belirtir.

Gopi, Jaggi’ye bir yaşam arkadaşına ihtiyacı olup olmadığını, evlenmeyi isteyip istemediği sorusunu yöneltir. Jaggi yalnız olmadığını, annesi Urvashi ile beraber yaşadıkları cevabını verir. Jaggi her erkeğin bir hayat arkadaşına ihtiyaç duyacağını söyleyerek Gopi’ye bakar. Aslında Jaggi Gopi’nin kendine karşı hissettiği duyguları açmayı istediğini düşünür.

Gopi aldığı cevaba sevinirken, Jaggi kızları görmek istediğini düşünerek kızların fotoğrafına bakmasını ister. Jaggi ise bunun bir şaka olduğunu söylemelerini ve evlenmeyi istemediğini söyler. Gopi kızların fotoğrafını Jaggi’ye verdiğinde, Jaggi kızların olduğu fotoğrafı yırtarak atar. Gopi ısrar ederek evlenmesini söyleyince, Jaggi yalnızca sen derken, senin seçeceğin kişi diyerek lafı değiştirir. Gopi bu durumdan oldukça mutlu olur.

Meera, Chanda’dan içeri kendi eviymiş gibi gidip bakmasını ister. Chanda evin ne kadar büyük olduğunu görünce ev mi yoksa saray mı şaşırır. Chanda evde Meera’yı adeta kendine hizmetçi edebilmek adına yalandan düşme numarası yapar. Meera derhal Chanda’yı tutarak düşmesini engeller. Meera anne olmak adına dokuz ay süresince Chanda’ya hizmet edeceğini bilen Chanda bu durumdan faydalanmayı düşünür.

Gopi bir kızı seçerek fotoğrafını Jaggi’ye göstermek için gider. Jaggi kızın fotoğrafına bakmadan senin seçtiğin kız ile evlenirim dediğinde, Gopi fotoğrafı Urvashi’ye gösterir. Urvashi her şeyin yolunda olması durumunda kısa süre içinde oğlunun yuvasını kuracağını dile getirir. Urmila da Jaggi’nin ne yaptığını bilmediğini ve onu uyarması gerektiğini düşünür.

Chanda, öksürdüğünde Meera paniğe kapılarak doktora haber eder. Chanda ise böyle bir hizmeti rüyasında dahi göremediğinden dolayı konağa temelli olarak yerleşmeyi düşünür. Meera Chanda’nın daha önceden hiç görmediği klima teknolojisi ile onu tanıştırır. Kadın yazın soğuk hava üfleyen makinayı gördüğünde şaşırdığını gizleyemez. Sonraki gün Chanda kahvaltı için geldiği zaman kahvaltı masasında ki yiyecekler onun ailesinin 2 gün boyunca tüketse dahi bitiremeyeceklerini ifade eder. Kısacası kendine zengin bir aile bulmuştur.

Gopi’nin beğendi kızın ailesi evde yalnızca Urmila varken gelirler. Urmila Jaggi’nin kumar alışkanlığı olduğunu ve ona kız verilmeyeceğini söyler. Kısacası Jaggi’yi onlara karşı kötüler. Kızın ailesi sinirlenerek kalkarlar ve kapıya yöneldiklerinde Kokila, Gopi ile Urvashi’nin geldiğini gördüğünde ne yapacağını şaşırır.

Urmila kızın ailesine Kolila ve diğerleriyle karşılaşmadan evden gitmelerini, karşı karşıya gelirlerse sıkıntı çıkacağını söyleyerek onları kandırır. Bu yaşananları Paridhi görür fakat Urmila onu da kandırmayı başarır. Urveshi içeri girdiği zaman misafirlerin gelip gelmediğini sorucunca Urmila kız tarafının geldiğini ve gittiklerini söyler. Urvashi ise kız tarafını arayacağını belirtir.

Sonrasında Urvashi, misafirlerin neden kalmadıklarını sorunca Urmila, kızın çok kötü birisi olduğunu, Jaggi’nin iyi yanlarından söz ettiğini fakat onların geleneklere uygun bir erkek istemeyerek, daha fazla ahlaksız bir erkek istediğini anlatır. Urvashi kız hakkında söylenenleri duyunca, Urmiya’ya Jaggi’nin hayatını kurtardığı için teşekkür etmeye başlar.

Chanda, Dharam’ın evindeki tüm odaları teker teker gezer. Divali kutlamasında yapılan süslemelerin paha biçilmez olduklarını, evde yaşayanların taktıkları mücevherleri görünce gözleri kamaşır. Meera Divali esnasında altın takmak gerektiğini söyleyerek kendi kolyesini Chanda’ya hediye eder. Chanda altın olup olmadığını sorar. Meera altın olduğunu söyleyince ona teşekkür eder. Chanda mutlu bir şekilde ona sarılırken, Vidya da Meera’nın taşıyıcı anneyi şımartmaya çalıştığını düşünür.

Gopi, Jaggi’yi evlendirmeye kararlıdır. Jaggi Allah’ın istemediği bir evliliğin olmayacağını, bu konunda Ona güvendiğini söyler. Gopi ise Jaggi’nin kendisine karşı duygularının olduğunun farkında değil. Dharam ve ailesi kendi evinin bahçesinde, Modi ailesi de kendi evlerinin bahçesinden büyük ateş yakalarlar. Vidya ile Sharavan Priyal’e patlayan ateşi yakmayı öğretir. Bu esnada Chanda kendi patlayan ateşi yakında büyük bir yangın çıkar. Meera Chanda’yı kurtarır. Vidya ile Sharavan’a kızıp Chanda’ya bakmadıklarını söyler. Meera Chanda’yı odasına kadar eşlik ederek bir daha ki sefere dikkatli olmasını söyler. Vidya ise taşıyıcı anneyle aynı evde kalmanın Hindistan yasalarına göre yasak olduğunu, bu konuda bir şey yapması gerektiğini düşünür.

Urvashi’nin oğlu için kız bulan kadın sinirle eve gelir. Oğlu Jaggi’nin içki içip kumar oynadığını, neden kendisine yalan söylediğini sorar. Urvashi de kadına kızar. Buldukları kızın kumarbaz ve içki içtiğini, iyi aile terbiyesi gördüğü söyleyerek kendisini kandırdığını söyler. Kadın böyle bir şeyin olmadığını, yalan olduğunu söyleyince Kokila araya girip Urmila’nın yanal söylediğini açıklar. Urvashi araya girip oğlunun kısmetini neden kestiğini sorgular. Urmila elbette foyası ortaya çıktığı için canı sıkılır.

Gopi, Jaggi’yi evlendirmek için Kamla’nın getirdiği kızların fotoğrafına bakar. Gopi bir kızı beğenir. Urvasihi Gopi kimi seçerse onu alacağını söylediği için kızın fotoğrafına bile bakmaz. Kamla kızı görüce salak biri olduğunu ama yardım kuruluşunda çalıştığını söyler. Vidya, Shravan’a, Chanda’nın bu evde rahatlığa ve lüks yaşama alıştığı için tekrar eski sefalet hayatına dönmek islemeyeceğini, başlarına bela olacaklarını söyler. Shravan haklı olduğunu söyler. Meera içer girer. Sharavan ve Vidya’ya ne konuştuklarını sorar. Gopi, kendi seçtiği Radhika ve ailesinin yanında geleceğini, alt kata gelip oturmasını istese de Jaggi gelemeyeceğini söyler. Bu sırada Radhika ve ailesi içeri girer. Urvashi kendisini tanıtır. Kızı tarafı Jaggi’yi görmek ister. Jaggi Gopi’nin ısrarı ile aşağıya gelir. Radhika’nın ailesi Jaggi’yi sever. Jaggi Gopi’nin kendisini evlendirmesine ön ayak olduğunu görünce sinir olur. Jaggi yarın nişanlanacağını, ertesi gün evleneceğini söyler. Radhika’nın annesi Jaggi’nin açık sözlü olduğunu söyler.

Meera, Vidya ve Shravan’ın Chanda’nın gitmesi ile ilgili düşüncelerini duyunca sinirlenir. Dahram müdehale ettiğini, kimsenin buna karışamayacağını söyler. Meera, bir çocuğunun  olmasını istediğini, Chanda bu evden giderse, kendisinin de onunla gideceğini söyleyince herkesi şok eder. Jaggi, istemediği bir kızla evleneceğinden dolayı üzgün bir şekilde otururken içeri Kokila gelir. Alaycı bir sesle “Damat bey hayırlı olsun” der. Jaggi iddiayı kazandığını, Gopi’ye aşkını söyleyemediğini, Gopi kendisine karşı hislerini bile öğrenemediği esnada Gopi kapıda Jaggi’nin kendine karşı hislerini duyar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here