Lyon Yönetimi Taraftarlarının İstanbul’a Gitmemesini İstedi

16 Nisan 2017, 08:10

Beşiktaş-Lyon karşılaşmasında Lyon yönetimi taraftarlarının İstanbul'a gitmemesini istedi. Bu duruma bahane olarak ise terör saldırıları gösterildi.

Beşiktaş-Olympique Lyon eşleşmesi öncesinde Fransız ekibi yetkilileri taraftarlarına talimatta bulundu. 20 Nisan Perşembe günü oynanacak olan karşılaşmada taraftarların karşılaşmaya gitmemesi yönünde uyarılarda bulunuldu.

Yapılan bu uyarılar ise gündeme bomba gibi oturdu. Fransız ekibi tarafından yapılan resmi açıklamaların devamında ise taraftarların organize olarak stadyuma girmemesi gerektiği vurgulandı.

Teröre bahane bulundu

Vodafone Arena çevresinde yaşanan terör saldırısını bahane eden Fransız ekibi, uyarılarını doğruladı.

Fransız Radyosu Scoop’tan edinilen bilgiye göre ise, 10 Aralık tarihinde oynanan Beşiktaş-Bursaspor karşılaşması sonrasında yaşanan terör saldırısının etken olduğu aktarıldı. Meydana gelen bu terör saldırısı üzerinden, taraftarların organize bir şekilde stadyuma girmemeleri gerektiği vurgulandı.

Konuk takım taraftarları gelmiyor

Fransız ekibinin aldığı bu kararın UEFA ve Fransız Büyükelçiliği anlaşmalı olarak alındığı bilgisi alındı. İstanbul’da oynanacak olan bu karşılaşmada hiçbir taraftarın VIP’nin de bulunmayacağının altı çizildi. Karşılaşmaya sadece oyuncular, takımın teknik isimleri ve Başkan Jean Aulas’ın geleceği aktarılmakta.

Maç 50 dakika geç başlamıştı

Perşembe günü Lyon-Beşiktaş karşılaşmasında Fransız taraftarlar sahaya indi. Bu olaylar sebebiyle ise karşılaşma 50 dakika geç başladı. Daha sonra ise Lyon ve Beşiktaş’tan olmak üzere toplam 12 taraftar gözaltına alınmıştı.

Meydana gelen bu olaylarda iki takımda UEFA prosedürleriyle karşı karşıya kaldı.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.