Kutlu Doğum Haftası FETÖ Projesi Mi? Diyanet Başkanlığı Konu Hakkında Açıklama Yaptı

22 Nisan 2017, 00:39

Yarın sona erecek olan Kutlu Doğum Haftası'nın FETÖ projesi olduğu iddiaları basında yer aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı konu hakkında ne gibi açıklamalar yaptı?

Ülkemizde her sene Hz. Muhammed (s.a.v.)’in doğum günü çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. 2000’li yıllarda Diyanet Vakfı’nın başlattığı bu kutlama haftasında şehir merkezlerinde kurulan alanlarda Kur-an’ı Kerim okunmakta, ilahiler söylenmekte ve ibadetler gerçekleştirilmektedir.

Çeşitli yarışmalarla çocuklara ve imam hatiplere de ödüller ve hediyeler verilmektedir. Bugün ise Türkiye Gazetesi’nin maşetinde yer alan habere göre Kutlu Doğum Haftası etkinliğinin bir FETÖ projesi olduğu ortaya atıldı.

DİYANET İŞLERİ YANITLADI

Başkanlığın verdiği yanıtta bu iddianın asılsız bir iftira olduğu dile getirildi. 30 senedir varlığını sürdüren bakanlık ve kurumun teşkilatına yöneltilen bu iftiranın etkinliklere katılan ve organize eden kişileri rencide ettiği vurgulandı. Basında yer alan fotoğrafın kurumla bir ilişkisinin olmadığı da ayrıca aktarılan bilgiler arasında yer aldı.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.