Kriptolu FETÖ Askerlerine Baskın Onlarca Gözaltı

9 Mayıs 2017, 16:56

FETÖ operasyonu yavru vatan KKTC dahil onlarca ilde başladı. Onlarca kriptolu TSK personeli gözaltına alındı

FETÖ operasyonlarında ‘Kripto’ dalgası başladı. Kritoplu mesajlarla birbiriyle bağlantılı kuran askeri personeller için düzenlenen operasyon son dakika gelişmesi olarak gündeme düştü.

Toplamda 110 kişiyi hedef alan gözaltı kapsamında 2 tane askeri öğrenci olduğu öğrenildi. Geri kalan 108 kişi ise askeri personel olarak sorgulanmak üzere ele geçirildi. Cumhuriyet Baş Savcılığı tarafından yönetilen operasyonun Tekirdağ merkezli FETÖ Kripto ile başlayıp 20 ile yayıldığını belirtmek istiyoruz.

BİR ÇOK İLDE GÖZALTI

Aralarında Konya, Siirt, Tunceli, Van, Edine, Hakkari, İzmir, İstanbul, Kars, Bitlis, Bursa, Balıkesir, Ardahan, Diyarbakır, Çankırı, Mersin, Ankara, Ağrı ve Şınak gibi illerin bulunduğu KKTC dahil 20 ayrı yerde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Tutuklanan 108 askeri personel FETÖ operasyonunda ‘Kripto’ kod adıyla yapılandığı düşünülen grubu temsil ediyor. Aralarında ise bir kıdemli albay, 3 binbaşı ve 3 yüzbaşı bulunuyor. Geri kalan askeri personelin 18’i üsteğmen, 16’sı teğmen ve 67’si astsubay olarak nitelendirildi.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.