Netflix’te Klasik Bir Korku Hikayesi ismiyle yeni bir film 14 Temmuz Çarşamba günü ekranlara geliyor. Filmde farklı ülkelerin mitleri ve efsaneleri baz alınarak kısa hikayeler oluşturuluyor. Birtakım tarikatların eve hapsettiği insanları anlatıyor ve ordan kaçabilmenin mümkün olmadığı bir hikayeyle izleyenlerinin karşısına çıkıyor. 

Filme çekimlerine İtalya’nın en güzel manzaraları eşlik ediyor. Yolculuk yapmak isteyen ve bu yolculuğunu oldukça ekonomik tutmaya çalışan beş farklı kişilik özelliklerine sahip insan bu sebeple bir araya geliyor. Birbirlerini pek tanımasalar da iyi anlaşabilen karakterlere sahip bu beş kişi yolda sorunsuz giderken bir anda kaza yapıyorlar. O sırada bulundukları bölge çok ıssız ve hiç insan yaşamıyor gibi sessiz ve sakin, yolun çevresinde ağaçların olduğu ve başka bir şeyin olmadığı bir yerde kaza yapılıyor. 

Filmin oyuncuları arasında Matilda Anna Ingrid Lutz, Francesco Russo, Peppino Mazzotta, Will Merrick, Yuliia Sobol  ve Alida Baldari Calabria yer alıyor. 

Orijinal adı A Classic Horror Story olan Bir Korku Hikayesi isimli filmin belirlenen IMDb puanı 7.5 olarak belirleniyor. 

 

Filmin fragmanına ulaşmak için lütfen tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here