Kalkınma Bakanı Elvan’dan Avrupa Ülkelerine Sert Eleştiri

29 Mart 2017, 15:33

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Avrupa ülkelerinin referandum sürecine yönelik izlediği tavırlara yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Uluslararası anlamda itibarımızı zedelemek isteyen ve referandum sürecinin ülkemizin aleyhine işlemesi için her türlü kampanyayı onaylayan Avrupa ülkelerine Bakanımızca eleştiri yağmuruna tutuldu.

Bakan, eleştirilerine Avrupa ülkelerinin referandum süreci için ‘’hayır’’ kampanyalarını yürütmesiyle başladı. Bunun yanında İsviçre’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kafasına silah dayandığı bir pankartın açılmasını yoğun bir şekilde eleştiren Bakan Lütfi Elvan, ‘’Sana ne’’ diyerek duruma tepkisini koydu.

Avrupa ülkelerini kendi vatandaşlarıyla uğraşmaya davet eden ve Avrupa ülkelerinin Türkiye’nin işlerinden uzak durması gerektiğini belirten Elvan, hükümet gücünün öneminden bahsetti. Lütfi Elvan, Türkiye’nin başına güçlü bir hükümetin gelmesinin ardından ülkenin daha da güçlü olacağına ancak zayıf hükümet gelmesiyle ülkenin daha da güçsüzleşeceğine dikkat çekti.

Son 15 Yıl İçinde Dörde Katladık

Ak Parti hükümetinin iktidar olmasının ardından Türkiye’nin son 15 yılda çok büyük başarılar elde ettiğini ve hedeflerin 2023’te milli geliri 2 trilyon dolara çıkarmak olduğunu belirten Elvan, gücün olmadığı yerde başarının da olmadığından söz etti. Geçtiğimiz yıllarda bu durumun direkt olarak tecrübe edildiğinden söz eden Kalkınma Bakanı Elvan, koalisyonlarla ülkenin büyük sıkıntılar yaşanmasının istenmediğini dile getirdi.

Bürokratik Engellerden Kurtulmak İstiyoruz

Ülkemiz bürokrasisinin çok ağır işlediğinden artık bıktığını ve artık bu engellerden kurtulmak istediğini belirten ve bunu bir bakan sıfatıyla söyleyebildiğini ifade eden Elvan, bu konuda herkesin şikayetçi olduğunu belirtti.

Devlet dairesinde şikayetçi olmayan hiçbir vatandaşın olmadığını belirten Bakan, bu durumun son bulması için çalışmalar gerçekleştirileceğini belirtti. Sadece 2-3 ay içerisinde gerçekleşebilecek bir durumun bürokrasi sebebiyle 2-3 yıla kadar sarkmasının normal bir durum olmadığından söz edildi.

Hızlı Hareket Etmek Zorundayız

Ülkemizde yapılan yatırımların, istihdamın ve üretimin arttığının altını çizen Bakan Elvan, bu süreçte daha büyük başarıların elde edilebilmesi için daha hızlı hareket etmenin artık bir zorunluluk haline geldiğini belirtti. 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.