İstanbul Kayaşehir’de Toki 3+1 ve 1+1 tipi konut kazanan asil yedek isim listesi

5 Ekim 2017, 00:37

İstanbul Kayaşehir'de ev sahibi olmak isteyenler için TOKİ'nin hazırladığı toplu konutların kazananları belli oldu, isim listesi 3+1 ve 1+1 tipi konut kazananlar için açıklandı.

Gayrimenkul piyasasınd ason 2 yıllık süre içerisinde meydana gelen büyük artışlar nedeni ile birçok kişi ev sahibi olmak konusunda güçlük çekmektedir. Bu artışlar otomatik olarak kira fiyatlarını da etkilediğinden, kirada oturan vatandaşlar da kısa yoldan ev sahibi olmanın yolları aramaktadırlar. Bu kapsamda bazı kişiler bankalardan konut kredisi çekmeye yönelmekte ancak bu durumda da çok yüksek faiz oranları sebebi ile aylık taksitlerin yüküün fazla olması vatandaşları yormaktadır. Bu noktada kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için ise TOKİ devreye girmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye’nin dört bir yanında inşaatı tamamlanan TOKİ konutlarında ev sahibi olmak isteyenler; kurumun gerçekleştirdiği kuralara katılarak asil listede yer almaları durumunda, bir miktar peşinat ödedikten sonra çok makul aylık taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir. Bu kapsamda TOKİ’nin İstanbul’da Kayaşehir’de hazırladığı 2+1 konutlar için birçok kişi başvuruda bulunmuştur ve kurum gerçekleştirdiği çekiliş ile bu konutları satın almaya hak kazanan kişileri belirlemiştir. Şimdiyse 1+1 ve 3+1 konutlar için çekiliş sonuçları bekleniyor

2+1 DAİRELER İÇİN ASİL LİSTESİ AÇIKLANDI, 3+1 VE 1+1 DAİRELER İÇİN SONUÇLAR BEKLENİYOR

TOKİ Kayaşehir projesinin tamamlanmasından sonra başvurusunu gerçekleştiren kişiler adına noter huzurunda çekiliş gerçekleştirildi. 2+1 daireler için başvuran kişilerin asil listesinde adı yer alan kişiler bu konutlar için %25/%40 oranında bir peşinatı ödedikten sonra 16 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında Halk Bank İkitelli Şubesi’nden gayrimenkul satış sözleşmesini bireysel olarak şubede imzalamak durumundadırlar. İşlemlerini tamamlayan kişiler evlerine yerleşebilecekler. Bu kapsamda 2+1 daireler için asil sonuçları BU LİNK üzerinden, 3+1 ve 1+1 daireler için ise sonuçlar BU LİNK aracılığı ile çekiliş tamamlandıktan hemen sonra.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.