Fenerbahçe’den Roberto Soldado için 7,5 milyon Euro verdiği iddiası gündemi salladı

14 Ekim 2017, 14:23

Fenerbahçe Kulübü, Villarreal'den kiraladığı Roberto Soldado için 7,5 milyon Euro verdiği iddası gündeme bomba gibi düştü. Kulüpten bu konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.

Yeni sezona sıkı hazırlanan sarı lacivert takım, yurtdışından yıldız futbolcularını kadrosuna dahil etmeye çalışıyor.  İspanyol golcü Roberto Soldado Fenerbahçe kadrosunda. Sarı lacivert takım, sezon başında Villarreal’in ünlü golcüsü Soldado’yu yüksek meblağaya takıma transfer etti,

Fenerbahçe, ünlü golcü Roberto Soldado için 7,5 milyon EURO ödedi iddiaları sarı lacivertli klübü kızdırdı. 

Spor gündeminin karışmasında etkili olan Villarreal’in Başkanı Alfonso, taımlarına dahil ettikleri Bacca’nın bonservisini, Fenerbahçe’den alınan para ile ödeyeceğini söyledi. Spor camiyasında bu durum büyük yankı uyandırdı. Sarı lacivert takım ısrarla Soldado’yu ne kadara transfer ettiğini açıklamaması iddeaları doğru çıkardı. Türk ve Avrupa basını yıldız futbolcuların bonservis bedelinin 5 ile 10 milyon Euro olduğunu yazdı. 

Villarreal Başkanı Alfonso’nun takımlarına dahil ettikleri Bacca için 7,5 milyon Euro ödediklerini ve Fenerbahçeye bonservisini verdiği yıldız oyuncu Roberto Soldado’nun bonservis bedeli ile bu parayı ödeyeceklerini söylemesi Fenerbahçeyi sinirlendirirken, futbol camiyasına bu haber bomba gibi düştü. Demekki Bacca için verilen bonservis bedelini, Fenerbahçe, Soldado için verdiği ifadesi çıkıyor. 

Futbol kulüpleri yıldız oyuncular için ödedikleri transfer bedeli 5,8 ve 10 milyon Euro olarak değişiyor. Meblağalara bakıldığında futbol camiyasında büyük paralar dönüyor. 

Türk futbol kulüpleri özellikle son zamanlarda yabancı futbolcuları takımlarına transfer ediyor. Kulüplere transfer edilen futbolculara yüksek meblağada para ödeniyor. Lige ağlam başlamak isteyen kulüpler iyi oyuncuları almak için neredeyse saha dışında da birbirleri ile kapışıyorlar. Kadrolarda bolca yabancı futbolculara yer verilirken, kendi futbolcularını yurdışına yolluyorlar. 

Dünya futbolcuları arasında Brezilyan futbolcuların yanında Türk futbolcuları da talep görüyor. Türk futbolcular da yurtdışındki takımlara sağlam bonservislerle kiralanıyor.

En son gündeme Fenarbahçe kulübünün yaptığı transfer bomba gibi düştü. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Sarı lacivert takımın bir açıklama yapmaması iddeaları doğrular nitelikte. 

kaynak : https://www.haberler365.net/spor/roberto-soldado-icin-75-milyon-euro-bonservis-bedeli-haberleri-fenerbahce-camiasini-karistirdi-2861.html

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.