Son yıllarda ülkemizin yaşadığı ekonomik sorunlar en çok emekli vatandaşlarımızı etkiledi. Emekli vatandaşlarımızın en çok sıkıntı çektiği konu ise nakit para sıkıntısı oldu. Ülkemizde bulunan milyonlarca emekli vatandaşımıza bankalardan promosyon müjdesi geldi. Özel ve kamu bankaları emeklilere 1500 TL promosyon müjdesi verdi.

Bankalar, emeklilere cazip imkanlar sunarak onları kazanmaya çalışmaktadır. Bankaların emeklilere verdiği son müjdelerden biri de düzenli promosyon ödemesi oldu. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi kamu bankalarının yanında, Garanti, Yapı Kredi ve diğer bazı özel bankalar da emeklilere promosyon ödeme müjdesi verdi.

Emeklilere Promosyon Ödemesi Yapan Bankalar

Emekli vatandaşlarımıza düzenli promosyon ödemesi yapan bankalar arasında Vakıfbank, Halkbank, TEB, Yapı Kredi ve Garanti Bankası gibi bankalar bulunmaktadır. Maaşınızın miktarına göre bu bankalar emeklilere 3 yılda bir ödeme yapıyor. Emekli maaşı 2500 TL üzerinde olanlar genellikle 1750 TL promosyon alıyor. 1500 TL ile 2500 TL arasında maaş alan emekli vatandaşlarımız ise 1500 TL promosyon alıyor. 1500 TL altında maaş alanlar da 1200 TL promosyon ödemesi alıyor. Bankadan bankaya bu ödemeler değişiklik göstermektedir.

150 TL Ek Promosyon Fırsatı

Garanti Bankası, normal promosyon ödemesinin yanında ek olarak 150 TL daha nakit promosyon imkanı vermektedir. Emekli maaşınızı Garanti Bankası’na taşımanız halinde ya da birinin maaşını taşıtarak referans olmanız halinde 150 TL ek ödeme alacaksınız. Ayrıca 3 sene boyunca maaşınızı Garanti Bankası’ndan alma sözü vermeniz de gerekecek.