EGM İhbar Aldı Türkiye Geneli 79 İlde Dev Operasyon Yaptı Çok Sayıda Gözaltı

8 Mayıs 2017, 23:29

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)'nin aldığı ihbarlar neticesinde Türkiye genelinde toplam 79 ilde güvenlik güçlerince dev operasyon düzenlendi. Düzenlenen bu operasyonlar sonucunda çok sayıda şahıs gözaltına alındı. İşte detaylar

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gelen ihbar neticesinde, güvenlik güçleri tarafından 79 ilde geniş çaplı operasyon düzenlendi. Eş zamanlı gerçekleşen bu operasyonlar sonucunda çok büyük bir başarı elde edildi.

Toplam 913 kişi hakkında verilen gözaltı kararı kapsamında gerçekleşen bu eş zamanlı operasyonlar sonucunda 645 kişi gözaltına alındı. Bununla birlikte firari şahısların yakalanabilmesi için operasyonların sürmekte olduğunun altı çiziliyor.

Gümüşhane ve Ardahan haricinde 79 ilde arama yapıldı

Operasyon sürecine toplam 1676 ekip ve 7118 personel dahil oldu. Uyuşturucu madde ticareti yapan şüphelere yönelik eş zamanlı şafak operasyonu Gümüşhane ve Ardahan dışındaki bütün illerde sürdürüldü.

Ülkemiz güvenliğini tehlike altına alan şahıslardan toplam 645’i yakayı ele verdi. Bununla birlikte toplam 136 kilo 310 gram esrar, 411 gram eroin, 25 kilo 40 gram afyon ele geçirildi.

Toplam bin 926 uyuşturucu hap, 666 gram kokain, bin 478 gram sentetik uyuşturucuya da Narkotik ekipleri tarafından el koyuldu.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.