Devlet Bahçeli’den Galatasaray’a Şok Yabancı Oyuncu Tepkisi!

20 Ekim 2017, 01:04

Galatasaray'ın yabancı oyuncularına bir tepki de MHP Genel Başkanı Devlet bahçeli tarafından geldi. 11 yabancı uyruklu futbolcu ile yoluna devam eden Galatasaray'a tepkiler çığ gibi büyüyor.

Sarı- kırmızılı takım son aylarda yaptığı yabancı oyuncu transferleriyle başta futbol dünyasının tepkisini çekti. Bu sezon başarıdan başarıya koşan sarı kırmızılı takım şampiyon olmayı hedeflese de  takım ile ilgili tepkiler lig başlar başlamaz gelmeye başladı. Lige 11 yabancı oyuncu ile başlayan takımın bu durumu herkes tarafından tartışılırken, siyasetten de ilk büyüük ve sert tepki Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli tarafından geldi.

BAHÇELİ’DEN TEPKİ

Ligin 8. haftasında  Atiker Konyaspor maçında sahaya 11 yabancı oyuncusu ile çıkan Galatasaray’a ateş püsküren Bahçeli bu saatten sonra sarı kırmızılı takımın adının hemen değiştirmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli Galatasaray’ın ilk 11’inde türk oyuncu çıkaramamasına ateş püskürdü.  Bu duruma çok sinirlenen Devlet Bahçeli konuşmaları ile Galatasaray’a olan tepkisini açıkça ortaya koyduu. 

Bahçeli sözlerine “Sarı kırmızılı takım artık ismini hemen değiştirmeli. 11 yabancılı takım mı olurmuş. Galatasaray demesinler artık, 80 milyon nüfuslu bir ülkede 11 çıkaramıyorlarsa kapatsınlar” dedi. Yaptığı şok açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Bahçeli, bu konuda çok tepkili olduğunu da belirtmiş oldu. Sadece siyasetten değil her alandan aynı tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor.

Galatasaray’ın teknik direktörü Tudor’un bu konuda nasıl bir yol izleyeceği de henüz belli değil. Ancak gelen tepkiler böyle devam ederse ilk 11’de bazı değişiklikler yapabilir. Galatasaray camiasının yabancı oyuncular konusunda gelen tepkileri dikkatle izleyerek, karar vermesi bekleniyor. 

Kaynak : https://www.tumhaber.com/gundem/mhp-lideri-nin-galatasaray-a-yabanci-oyuncu-tepkisi-boyle-h401.html

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.