Gerçek, yaşanmış bir hikayeden uyarlama yapılarak oluşturan Çenobil 1986 filmi, gerçek hikayesiyle dikkat çekiyor. Geçmişte gerçekten de 1986 yılında Ukrayna’da meydana gelerek nerdeyse tüm dünyayı etkileyen Çenobil faciası yaşanmıştı. Bu olay en çok da Avrupa ülkelerini etkilemişti. 

Filmin yönetmen koltuğunda bulunan Danila Kozlovskiy, aynı zamanda filmin başrolünü de üstleniyor. Filmde her ne kadar gerçek bir çenobil faciasından esinlenildiğini yazsalar da bu hikaye konusu bir reklam olarak kalıp üstünü aksiyon ve aşk temalarıyla örten bir senaryo karşımıza çıkıyor. Bu durum seyirciler tarafından beğenilmedi ve çenobil faciasını anlatan şimdiye kadar yapılmış en kötü film olarak değerlendiriyorlar. 

Filmde işyerinden ayırma kararı almış olan itfayeci Alexey, Kiev’e gidebilmek için hazırlıklar yapıyor. Bir taraftan da yıllar önce yaşamış olduğu bir ilişkide adı Olga olan kadınla Kiev’de tekrar buluşma hayali kuruyor. Ancak yaşanan büyük patlama ile tüm planlarını ertelemek durumunda kalıyor. Alexey, orda hem arkadaşlarına yardım ediyor hem de yaşanan zorlu olay için uğraş veriyor. 

Çenobil 1986 filmin IMDb puanı ise 4.3 olarak belirleniyor. 

Çenobil 1986 Filmi’nin Oyuncu Kadrosu

Danila Kozlovskiy (Alexey Karpushin)

Oksana Akinshina  (Olga Savostina)

Filipp Avdeev  (Valera)

Ravshana Kurkova  (Dina)

Nikolay Kozak  (Boris)

Igor Chenevich  (Tropin)

Artur Beschastnyy (Stysin)

Nikolay Samsonov  (Kolya)

Anton Shwartz (Andrey Archakov)

Çenobil 1986 filminin fragmanını izlemek için tıklayabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here