Binali Yıldırım Üniversite Sınavı Kaldırılsın Diyerek Hükümete Seslenen Devlet Bahçeli’ye ne yanıt verdi?

17 Ekim 2017, 15:13

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında 'Üniversite Sınavı Kaldırılsın' diyerek hükümete seslenen Devlet Bahçeli'ye ne yanıt verdi?

2017-2018 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan üniversitelere giriş sistemi ve liselere giriş sistemleri değişikliği, tüm hızı ile şekillenmeye başladı. Yapılan açıklamalar ile yeni sistemin detaylarını veren Binali Yıldırım üniversitelere girişte YGS ve LYS yerine daha yalın bir sistem olan YKS’nin (Yükseköğretim Kurumlar Sınavı) uygulanacağını aktarmıştı. 

Ancak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisini grup toplantısındaki konuşması sırasında değişen sınav sistemleri hakkında da görüşlerini açıkladı. MHP lideri Devlet Bahçeli, hükümete çağrıda bulunarak üniversitelere girişte sınav sistemleri uygulanmasın şeklinde konuşarak devam etti. Değişen sistemler ile bütün veli ve öğrencilerin adaptasyon sorunu yaşadıklarını, kaygılı olduklarını aktaran Bahçeli, sınavlar kalksın Anadolu’nun her köşesindeki gençler üniversiteye gitme şansı bulsun şeklinde konuştu.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin önerisine cevap Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. Binali Yıldırım, Devlet Bahçeli’nin bir akademisyen olduğunu dikkate alınca bir bildiği olduğunu, görüşlerini dikkate alacaklarını söyledi. Ancak üniversitelere girişte sınavsız sistemin şu anda uygulanamayacağını aktaran Binali Yıldırım, geçmiş sınavlarla üniversitelere yerleşen 2.5 milyon öğrencinin bulunduğunu, öncelikli olarak bu öğrencilerin üniversitelere yerleştirilmesi gerektiğini aktardı. Başbakan Binali Yıldırım ayrıca Devlet Bahçeli’nin önerisi üzerinde çalışacaklarını, gündeme getirdiği bu konuyu dikkate alacaklarını aktardı.MHP lideri Devlet Bahçeli, yapılan grup toplantısında ayrıca Suriye ve Irak’ın genel durumuna da değinip, dağılmak üzere olduklarını söyledi.

Kaynak : https://www.tumhaber.com/gundem/basbakan-yildirim-dan-devlet-bahceli-nin-universite-h116.html

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.