Bilgisayar kullanan kişiler başka bilgisayar kullanan kişiler ile hem iletişim kurmak hem de bilgisayar üzerinden kolay bir şekilde işlem gerçekleştirebilmek için bilgisayara uzaktan erişim programlarını kullanıyorlar. Bilgisayara uzakta erişim programları sayesinde istenilen bilgisayara çok kolay bir şekilde erişim sağlanabilmektedir. Biz de bu yazımız da sizlere bilgisayara uzaktan erişim sağlayabileceğiniz ücretsiz olan programların neler olduğu ile ilgili birkaç detay paylaşacağız.

Bilgisayarlarımızda meydana gelen bazı sorunları gidermek veya yardımcı olmak için illa da bilgisayar ile temas halinde olmak gerekmemektedir. Günümüz teknolojisinde artık bilgisayara uzaktan erişim sistemleri programları ile de çok kolay bir şekilde bütün bilgisayarlara uzaktan erişmek ve bilgisayarda meydana gelen tüm sorunları çözüme kavuşturmak mümkündür.

Peki bilgisayara uzaktan erişim sistemi ile ulaşabileceğimiz ücretsiz olan programlar nelerdir?

Bilgisayara uzaktan erişim sağlayabileceğiniz ücretsiz olan bazı programlar vardır. Bu programlar ise şunlardır;

  • Remote Utilities Programı
  • Ultra VNC Programı
  • Crome Remote Desktop Programı
  • Aero Admin Programı
  • Windows Remote Desktop Programı
  • Alpemix Programı
  • TeamViewer Programı
  • Anydesk Programı

Remote Utilities programı nasıl kullanılıyor?

Bilgisayara uzaktan erişim sağlayabilmek için en fazla kullanılan ve tercih edilen ücretsiz olan programlardan bir tanesidir. Birbirinden oldukça mükemmel özelliklere sahip olan bu program sayesinde iki bilgisayarı birbirine çok kolay bir şekilde eşleştirme imkanı sunmaktadır. Bağlantı kurulacağı zaman ‘’ İntenet Kimliği ‘’adında bir özellik kullanan bu program ile herhangi başka bir programa ihtiyaç duymadan çok kısa bir zaman içinde iki bilgisayar arasında bağlantı kurabiliyorsunuz.

Ultra VNC programı nasıl kullanılıyor?

Bilgisayara uzaktan erişim sağlayabilmek için en fazla kullanılan ve tercih edilen ücretsiz olan programlardan bir tanesidir. Dosya transferi destekleyen bu program aynı zamanda bilgisayarda uzaktan sohbet göndermek için de kullanılıyor. Sunucu ile görüntüleyicinin her iki bilgisayara da yüklemesi ve görüntülemesi üzerine bir kontrol işlem fırsatı sunan bu program ile kişiler bilgisayara programın yüklenmesinin ardından çok kolay bir şekilde kullanım yapabilmektedirler.

Crome Remote Desktop programı nasıl kullanılıyor?

Crome Remote Desktop programı da birçok kullanıcı tarafından bilgisayara uzaktan erişim sağlayabilmek için en fazla kullanılan ve tercih edilen ücretsiz olan programlardan bir tanesidir. Çok hızlı bir şekilde yüklenme ve çoklu olarak ekran paylaşım desteği sunan bu program ile her türlü bilgisayara çok kolay bir şekilde erişim yapabilmek oldukça mümkün bir şey. Yalnız bu programın kullanıcılar tarafından aktif bir şekilde kullanılabilmesi için her iki bilgisayarda da Crome eklentisinin yüklü olması gerekiyor.

Aero Admin programı nasıl kullanılıyor?

Aero Admin programı da birçok kullanıcı tarafından bilgisayara uzaktan erişim sağlayabilmek için en fazla kullanılan ve tercih edilen ücretsiz olan programlardan bir tanesidir. Hem ticari kullanım hem de özel maçlı kullanımlara son derece uygun bir şekilde hazırlanış olan bu program sayesinde kullanıcılar dosya transferi de yapabilmektedirler. En kolay uzaktan erişim programları başında yer alan Aero Admin programı, çok kısa bir süre içinde ve çok kolay bir şekilde iki bilgisayar arasında bağlantı kurulmasını gerçekleştiriyor. Bu programdan yararlanabilmek için de programı bilgisayarınıza yüklemek ve IP adresini de karşı taraf ile paylaşmanız yeterli olacaktır.

Windows Remote Desktop programı nasıl kullanılıyor?

Windows Remote Desktop programı da tıpkı diğer programlar gibi birçok kullanıcı tarafından bilgisayara uzaktan erişim sağlayabilmek için en fazla kullanılan ve tercih edilen ücretsiz olan programlardan bir tanesidir. En kolay kullanım yollarına sahip olan bu program sayesinde dosya transferlerini de çok kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir indirme işlemine gerek duymadan bilgisayarlar arasında bağlantı kurmaya yarayan bu program üzerinden sistem özelliğini açmanız ve sonra da bilgisayarlar arası uzaktan bağlantı özelliğini de aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Alpemix programı nasıl kullanılıyor?

Alpemix programı da birçok kullanıcı tarafından bilgisayara uzaktan erişim sağlayabilmek için en fazla kullanılan ve tercih edilen ücretsiz olan programlardan bir tanesidir. Ayrıca bu program hem bilgisayar üzerinden hem de cep telefonları üzerinden de uzaktan erişim sağlamanıza imkan sunmaktadır ve IP sınırlayıcı ile birçok özelleştirme özelliği de bulunmaktadır. Alpemix programı dünya genelinde büyük bir üne sahip olan bilgisayara uzaktan erişim programı olan TeamViewer ile de çok benzerlik gösteriyor.

TeamViewer programı nasıl kullanılıyor?

TeamViewer programı tıpkı diğer programlar gibi birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından bilgisayara uzaktan erişim sağlayabilmek için en fazla kullanılan ve tercih edilen ücretsiz olan programlardan bir tanesidir. Hem uzaktan bağlantı hem de ekran paylaşımı konularında son derece etkileyici olan TeamViewer programı, dünya üzerinde de bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen program olarak sektörde yer edinmiştir. Bilgisayarlar için sık sık tercih edilen bu program, telefonlar üzerinden de kullanıcılara destek sunuyor. Bilgisayara indirildikten sonra kullanılabilen bu program açıldıktan sonra kullanıcıya verilmiş olan ID numarası ve şifrenin karşı tarafa iletilmesi üzerine çok kısa bir zaman içinde her iki bilgisayar arasında ki bağlantı sağlanmış oluyor.

Anydesk programı nasıl kullanılıyor?

Anydesk programı da aynı diğer programlar gibi birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından bilgisayara uzaktan erişim sağlayabilmek için en fazla kullanılan ve tercih edilen ücretsiz olan programlardan bir tanesidir. Bilgisayara uzaktan erişim sağlama konusunda en çok tercih edilen gözde programlardan bir tanesi olan Anydesk programı, bilgisayara programın indirilmesi sonucunda kullanılabiliyor. Programı bilgisayarına indirme işlemini tamamlayan kullanıcı, karşı tarafa da uygulama içinde yer alan ID numarasını ve şifresini vererek çok kolay bir şekilde bilgisayarlar arası bağlantısını gerçekleştirebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here