Barcelona Televizyonundan Türkiye haritası eksik gösterme skandalı!

4 Mayıs 2017, 21:59

İspanya'nın Barcelona televizyonunda yayınladığı Türkiye haritası skandalı gündeme bomba gibi düştü. Kanalınsosyal medya hesabına Türkiye'den bir çok yorum ve eleştiri yazıldı.

Dünya futbolunun lokomotifi olarak görülen Barcelona FC İspanya La Liga ekiplerinden birisi. Dünya çapında taraftara sahip olan futbol kulübünün ülkemizde de fazlasıyla takipçisi var. Ancak Barcelona’nın televizyon kanalının Türkiye haritasını yarım göstermesi tepkileri üzerine çekti.

Bilhassa ülkemizde bulunan taraftarların büyük tepkisine yol açan olay Barça TV olarak yayın yapan kulübün resmi televizyon kanalında gerçekleşti. Ekranlara yansıyan Avrupa ve Ortadoğu hartasında Türkiye’de bazı bölgeler Türkiye Cumhuriyeti kapsamında görünmüyordu.

KABUL EDİLEMEZ HATA

İstanbul’un Avrupa yakası tamamıyla balkanlara aitmiş gibi görünürken Güneydoğu Anadolu illerinin hiçbirisi ülkemize dahil gösterilmemiş. Hatay ile başlayan ve Güneydoğu Anadolu illerini kapsayan kısımlar doğrudan Ortadoğu olarak beyazla işaretlenmiş.

Barcelona televizyonu Türkiye haritası skandalı şu sıralar sosyal medyada büyük bir yankı uyandırıyor. Türk takipçilerin ise sosyal medya hesapları için boykot düzenledikleri görünüyor. An itibariyle Barcelona tarafından olayla ilgili resmi bir açıklama ise yapılmış değil.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.