Balıkesir’de içerisinde 5 kişinin bulunduğu araç ile kamyon çarpıştı. Araçta tatilden dönen 5 kadından 2’si olay yerinde yaşamını yiterirken kamyon sürücüsü İbrahim Ö. ve diğer 3 kadın yaralandı. Yaralılar Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazaya ilişkin yaşanan olayda soruşturma açıldığı belirtiliyor. 

Kaza, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Bandırma-Çanakkale yolu üzerinde yaşandı. Edincik kavşağında dönüş yapan 39 ABL 710 plakaya sahip Meltem Kübra Ü. yönetimindeki araç ile 10 TF 502 plakalı İbrahim Ö. yönetimindeki kamyonet ile çarpıştı. Olay yerinde araç sürücüsü Meltem Kübra Ü. ile arkadaşı Zeynep G. yaşamını yitirdiği belirtiliyor.  Zeynep G.’nin 18 yaşındaki kızı Sena Sude G., Sümmeyye Hüda K., Dilek Ö. ve kamyon sürücüsü İbrahim Ö.’nün yaralı oldukları belirtiliyor. 

Çevredeki vatandaşların olayı görmesi üzerine olay yerine birçok sağlık, itfaiye, polis ekipleri geldiği açıklanıyor. Araç içinden uzun müdahaleler sonucu güçlükle çıkarılan 5 kişiden 2 yaralının durumlarının ağır olduğu biliniyor. Ambulans ile Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Sena Sude G. ve Sümeyye Hüda K.’nın durumlarının ağır olduğu ve diğer yaralıların ise durumlarının iyi olduğu belirtiliyor. 

Yaşamını yitiren araç sürücüsü Meltem Kübra Ü.’nün Kırklareli şehrinde diyetisyenlik yaptığı ve yaşamını yitiren Zeynep G.’nin ise Kırklareli Üniversitesi’nde güvenlik görevlisi olduğu biliniyor. Kazaya ilişkin soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.