Apple Portre Lighting Modu İçin 2 Yeni Video Yayınladı

24 Ekim 2017, 23:32

Apple 12 Eylül'de tanıtımını yaptığı iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X modellerinde kullanılacak olan fotoğraflarda Portre Aydınlatma Modu hakkında yeni videolar yayınladı.

12 Eylül’de yaptığı görkemli lansmanla yeni modelleri olan iPhone 8, 8 Plus ve 10.yıl için özel üretilen iPhone X’i tanıtımını yapan Apple; yeni modelleriyle birlikte telefon içindeki yeni özelliklerin de tanıtımını yaparak, sıkı takipçilerini heyecanlandırdı. 

Müşteriler bakımındann fotoğraf kalitesinin ve yeniliklerinin, akıllı telefonlar için en önemliği olmasıyla birlikte firmalar da kendilerini bu alanda yeniliklere yönelttiler. Apple yeni modelleriyle birlikte iPhone’a Portre Lighting Mode ( Portre Aydınlatma Modu) getirerek, fotoğraf özelliği bakımından etkileyici bir yenilik sağlamış oldu. Yeni gelen portre aydınlatma moduyla, fotoğraf çekimi yaparken etkileyici aydınlatma efektleri ile müşterilerini etkilemeyi başarmış oldu. Farklı aydınlatma seçenekleri sunan bu özellik, kullanıcıların sanatsal fotoğraflar çekmesine olanak sağlıyor.

iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinde karşımıza çıkacak olan portre aydınlatma modunda, yüz hatlarının ortam ışığıyla nasıl etkileştiğini hesaplamak için gelişmiş bir algoritma kullanıyor. Apple, aydınlatmanın tarih boyunca görsel sanatlarda nasıl kullanıldığını görmek için ünlü portre ressamlarının çalışmalarını inceleyerek portre aydınlatma modelini geliştirip, kullanıcıların beğenise sunmuştur. 

The Shacks adlı müzik grubundan Shannon Wise’ı kaldırım boyunca yürürken gördüğümüz “Portre of Her” adlı reklamda, grubun “This Strange Effect” adlı parçası eşliğinde portre aydınlatma modunun özelliklerini görmüş oluyoruz. Doğal ışık, stüdyo ışığı, kontur ışık ve sahne ışığı seçenekleriyle birbirinden etkileyici portre kareleri oluşturan mod, fotoğraf meraklıları için pek çok efekti de beraberinde getiriyor.


Kaynak : https://www.tumhaber.com/teknoloji/apple-yeni-portre-lighting-modu-icin-2-yeni-video-yayinlanarak-ozellik-h769.html

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.