Anadolu Efes Merter Fabrikasını Kapatma Kararı Aldı

20 Nisan 2017, 23:12

Anadolu Efes'ten kapatma kararı haberi geldi. İstanbul Merter'deki fabrikasını kapatma kararı alan firmanın kapatma sebebi açıklandı.

Anadolu Efes’in yarım asırdan daha uzun bir süredir İstanbul Merter’de üretim yapmakta olan fabrikası kapatılıyor. Kurum tarafından yapılan açıklamanın detaylarında yer alan bilgiye göre 22 Mayıs itibariyle fabrikadaki tüm üretim faaliyetleri kalıcı olarak durdurulacak.

Bu ani karara dair merak edilen detayları ise firma kısa bir süre sonra duyurdu. Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi Anonim Şirketi adına kamuyu aydınlatma platformunda yapılan açıklamalarda “Yeterli ve uygun açık pozisyon olmaması ya da çalışanlarımızın tercih etmesi durumunda işten ayrılacak çalışanlarımızın tüm hukuki ve özlük hakları yasalar çerçevesinde korunacaktır.”

FABRİKA NEDEN KAPATILIYOR?

Şirketin bu kapatma kararı aslında bir büyüme faaliyeti olarak ilan edildi. Merter’de 50 yıldan uzun süredir çalışmakta olan fabrika, firmanın toplumsal sürdürülebilirlik stratejisi ve üretim verimliliği programı kapsamında üretiminin durdurulmasına karar verildiği duyuruldu. Burada durdurulan faaliyetlerin kurumun Ankara, Adana ve İzmir’de yer alan tesislere kaydırılmasına karar verilmiştir.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.