Almanya’da Oy Verme İşlemi 2 Saatliğine Durduruldu

1 Nisan 2017, 16:45

Almanya Frankfurt’ta 66 yaşındaki seçmenin iki ayrık sandıkta oy kullandığının fark edilmesi üzerine oy kullanma işlemi 2 saatliğine durduruldu.

Frankfurt’ta oy işlemleri 2 saatliğine durduruldu. Nizamettin Uyanık isimli bir seçmenin kentteki iki ayrı sandıkta oy kullandığı tespit edildi.

Bu olayın dün sabah saatlerinde Frankfurt Başkonsolosluğu’nun bahçesindeki seçim bürosunda gerçekleştiği belirtildi. 2 nolu sandığa gönderilen şahıs, burada oyunu kullandı. Daha sonra ise 3 nolu sandığa geçerek burada da kimliğini gösteren şahsın gerçekleştirdiği bu durum tespit edildi.

CHP’li üyenin bu durumu fark ettiği ve hemen duruma itiraz ettiği öğrenildi. Ancak itirazın gecikmesi sebebiyle şahsın oyunu attığı öğrenildi. Daha sonra ise duruma yönelik Başkonsolosluk hemen harekete geçti.

Oy Verme İşlemini Durdurun

Ankara’daki Yüksek Seçim Kurulu’na iletilen durumun ardından ‘’oy verme işlemini durdurun’’ talimatı verildi. Bu talimatın verilmesinin ardından sorumlular için yasal işlem başlatılacağı belirtildi. Oy sandığa atıldığı için ise şahıs hakkında herhangi bir işlem gerçekleştirilmeyeceği de aktarılan bilgiler arasında yer almakta.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.