Alman Die Welt: AB Komisyonu Türkiye ile Müzakerelerin Durdurulması Konusunu Gündeme Alınacak

23 Nisan 2017, 03:17

Alman Die Welt gazetesinin haberine göre; AB Komisyonu Türkiye ile müzakerelerin durdurulması konusunu, tekrardan gündeme alacak,

Almanya’nın önde gelen basın organlarından Die Welt gazetesinin yapmış olduğu habere göre, önümüzdeki günlerde  AB ile Türkiye arasında müzakerelerin durdurulması söz konusu olacak.

Avrupa Birliği’ne katılma sürecinde 1996 ile 2004 yıllarında izlenen Türkiye, Parlementer Meclis’in 2005 yılında oy birliği ile sağladığı karar doğrultusunda, izlenen ülke konumundan çıkarılmıştı. İzlenme süreci 2005 yılı itibariyle sonlanan Türkiye için müzakere görüşmeleri başlatılırken, Avrupa Birliği’ne üyelik görüşmeleri için ise sürece girilmişti.

“AB Komisyonu Türkiye İle Müzakereleri Durduracak”!

Alman Die Welt gazetesinin haberine göre, Parlamenter Meclis’in önemli isimlerinden EPP Grubu Başkanı Axel Fischer’ın yaptığı açıklama ile Türkiye’nin müzakere süreci durdurulma aşamasına getirildi. Fischer’in açıklamasına göre 25 Nisan itibariyle mecliste kararlaştırılması beklenen müzakere süreci için, Türkiye’nin tekrar izlemeye alınması konusu masaya yatırılacak.

Yapılan görüşmeler doğrultusunda izlemeye alınma durumunun oy birliğiyle sağlanmasının muhtemel olduğunu belirten Fischer, Türkiye Hükümeti’nin müzakere kurallarının ihlal edip etmediğinin de tartışılacağını ifade etti.

 

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.