Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar düşük faizli kredi veren bankaları araştırmaya devam ediyor. En avantajlı kredileri arayan vatandaşlara üç ayrı bankadan sevindiren haber geldi. Özel faiz oranları ve düşük taksit imkanları ile konut kredisi çekebilme şansınız var. İşte o bankalar…

Akbank’tan 120 ay vade seçeneği ile konut kredisi

Ev sahibi olmak isteyenlere fırsat sunan bankalardan biri Akbank’tır. Bu banka müşterilerine 120 ay vade seçeneği ile ev sahibi olma imkanı sunuyor. Bankanın verdiği faiz oranı ise %1.34 olarak açıklandı. Bunun yanı sıra kişiye özel ödeme planları ile kolaylık sağlamaya devam ediyor.

Garanti BBVA’dan 180 ay vade seçeneği ile konut kredisi

Düşük faiz oranları ile konut kredisi veren bankalardan bir diğeri ise Garanti BBVA bankasıdır. Bu banka ev sahibi olmak isteyenlere 200 bin TL’ye kadar konut kredisi veriyor. Bunun yanı sıra 180 ay yani 15 yıl vade fırsatı ile ev almak isteyenleri sevindiriyor. Bankanın kredilere uyguladığı faiz oranı ise %1.75 olarak açıklandı. Başvuru yapmak isteyenler en yakın Garanti BBVA şubesine gidebilirler.

Ziraat Bankası’ndan %1.43 faiz oranı ile konut kredisi

Ev sahibi olmak isteyenlerin düşük faiz oranları ile karşılaşacağı bankalardan biri de Ziraat Bankasıdır. Bu banka 120 ay vade seçeneği ve %1.43 oranında faiz imkanı ile konut kredisi veriyor. Bunun yanı sıra kişiye özel ödeme planları ile de avantaj sağlamaya devam ediyor.