AK Parti için Kabinede Revizyon ve Erken Seçim İddiaları Gündeme Atıldı!

23 Ekim 2017, 15:28

Ak Parti kabinesi içinde bazı değişiklikler yaşanıyor. Belediye başkanlarının istifası beklenirken, erken seçim iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

AKP kabinesinde istifa etmesi gereken belediye başkanlarının durumu tartışılırken, buna bağlı olarak bakanların değişebileceği iddiaları kafaları karıştırdı. Bilindiği üzere Ak Parti’de sık sık kamuoyu araştırmaları yapılırken şimdi bir seçim olsa kararsız seçmebin oyu partinin yüzde 50 bandında yaklaştığı görülür. Bu durumun Ak Parti yönetimini hareketlendirdiği söyleniyor.

AK Parti’de farklı hareketlenmeler yaşanmaktadır. En çok payı Meral Akşaner’in kuracağı parti alıyor. Akşener’in kuracağı partiden dolayı Ak Parti Kabinesinde telaşlanmalar başladı.

2018 TEMMUZ SEÇİM İDDİASI

En erken seçim 2019 yılının Mart ayında yapılacak. Ancak son günlerde Ak Parti’de gelişen bir takım olaylar seçimin daha erken olacağına işaret etti. 2018 yılının Temmuz ayının sonlarında erken seçimin olabileceği ihtimalleri kuvvet kazanıyor. Kabine revizyonunda ise  bakanlık değişeceği iddiaları seçim kabinesini de hareketlendirdi.

Parti Kurmayları tüm bu iddialara ilgilenerek,erken seçim olmadığına dair yapılan açıklamalarla  gerekli atıflarda bulunurak ekonomi konusu da bakanlık kabinesinde konuşuldu. 

AK Parti camiasında konuşulan konular 2018 temmuz ayında seçim olacağına işaret ediyor. Yapılması beklenen belediye başkanlarının istifasından sonra diğer bakanlık değişimlerini olacak. En az 5 bakanlık koltuğu isim değiştircek. Seçim kabinesi gerekli çalışmaları yapmaya başladı. 

Buna bağlı olarak seçmenler 2019 yılında değil 2018 yılında seçim sandıklarına oy kullanmak için gidebilir. Ak parti ‘de oluşan çatırdamalar Türkiye’yi erken seçime götürüyor iddiaları kulaktan kulağa yayılmaya başladı. 

kaynak : https://www.tumhaber.com/gundem/ak-partide-kabine-revizyonu-ile-erken-secim-yapilabilecegi-iddialari-gundeme-geldi-h631.html

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.