81 ilde geniş çaplı FETÖ operasyonu sürdürülmekte

20 Nisan 2017, 17:20

15 Temmuz darbe kalkışması sorumlusu bölücü terör örgütü FETÖ’ye yönelik 81 ilde geniş çaplı operasyonlar düzenlenmekte.

15 Temmuz gecesi gerçekleşen kalkışma sonrasında ülkemiz büyük bir tehlike atlattı. Toplam 248 vatandaşımızın şehadet şerbetinden içtiği o günden sonra örgüt üyelerine yoğun şekilde operasyon düzenleniyor. Pek çok devlet görevlisinin de yer aldığı örgütte çok sayıda şahıs gözaltına alındı.

Bu süreçte ülkemizin örgüt tehlikesinden tam anlamıyla kurtulabilmesi için Araştırma Komisyonu yoğun bir şekilde görevini sürdürmekte. Özellikle de Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde sızmış olan bu hainler yaka paça gözaltına alınmakta ya da ihraç edilmekte.

Malatya’da geniş çaplı operasyon

Malatya’da Fetullahçı terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlar sonucunda 7 şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri bölgede eş zamanlı baskınlar düzenledi.

Operasyon düzenlenen sanıkların görevlerinden daha önce ihraç edildikleri aktarılmakta. Bununla birlikte ilde güvenlik güçlerimizin operasyonlarını son hızıyla sürdürüldüğünün altı çizildi.

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.