2019 KPSS Ne Zaman Yapılacak? Kamu Personeli Seçme Sınavı Başvuru Ve Ücretleri Hakkında Tüm Detaylar

13 Ekim 2018, 16:45

Binlerce memur adayının merakla beklediği Kamu Personel Seçme Sınavı yaklaşıyor! Peki KPSS ne zaman yapılacak ve sınav ücretleri ne kadar olacak?

Memur adayları, kamu görevlerine yapılacak atamalar için gün saymaya başladı! Adaylar tarafından 2019 yılı içerisinde yapılacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) ne zaman yapılacağı büyük merak konusu… Ölçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilecek sınavın tam tarihine ilişkin resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı. 

Bilindiği üzere, KPSS ile kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır. 

2019 KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

Henüz resmi makamlardan hakkında bir açıklama gelmeyen sınava girecek adayların gergin bekleyişi sürüyor. Buna karşın 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek sınava ilişkin başvuruların Mart ayında başlaması bekleniyor. Başvuru sürecini takiben ise Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) Mayıs ayı içerisinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilmesi bekleniyor. ÖSYM’nin resmi web adresi üzerinden yayınlanacak sınav sonuçları ise Haziran ayı içerisinde açıklanacaktır.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavının ise Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirileceği ve sınav sonuçlarının Ağustos ayında açıklanacağı 2019 yılı sınav takvimine ilişkin ilk duyurular arasında yer alıyor.

SINAV ÜCRETLERİ NE KADAR OLACAK?

Sınavı bekleyen adayların merak ettiği bir diğer konu da sınav ücretlerinin bu sene ne kadar olacağı. 2017 yılında gerçekleştirilen sınavda, adayların alanlara katılım sağladığı sınavlar için 40 TL, genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavına katılım sağlayacakları sınav için 60 TL ücret talep edilmişti. 2019 yılı sınav ücretlerine ilişkin olarak ise ÖSYM tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak : Vizyon Bilgi

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.