13 Ekim 2017 FYO Eğitim Sonu Sınav Sonuçları Açıklandı!

19 Ekim 2017, 15:00

FYO eğitim sonu sınavı geçtiğimiz hafta Cuma günü gerçekleşmişti. Sınava giren adaylar 13 Ekim Cuma günü girdikleri sınavın sonucunu bekliyorlar.

KAPolis Akademisi Başkanlığı Anıttepe Kampüsünde gerçekleştirilen FYO eğitim sonu sınavının sonuçları için geri sayım başlamıştı.  Adaylar öğrenim gördükleri okullara ve başvuru esnasında Polis Akademisi Başkanlığı FYO Şube Müdürlüğüne birer adet noter onaylı üniversite diplomaları ve geçici mezuniyet belgesi öneği ile başvurmaları gerekmekteydi. 

 FYO EĞİTİM SONU SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Sınava katılan öğrenciler için heyecanla bekleyiş sona erdi. Polis Akademisi Başkanlığı resmi intenet sitesinde yapılan açıklamaya göre FYO sınav sonuçları açıklandı. Sınava katılan adaylar sonuçlarını için, e-devlet şifreleri ve TC kimlik numaralarını kullanarak öğrenebilecekler. Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi intenet sitesinde sınav sonuçları ile ilgili tüm yapılması gerekenler de aktarılmıştır. Polis Akademisi FYO yüksekokullarında eğitim gören tüm adaylar bu sınavla birlikte yeni görev yerlerinde başlamış olacaklar. Bu sınav ve yerleştirme ile ilgili tüm detaylar Polis Akademisi Başkanlığı sayfasından güncel bir şekilde adaylara aktarılacak. 

Emniyet genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanan bu sınav ile birlikte sonuçlara göre kesin yerleştirmeler ilerleyen günlerde yapılacak. 

Sınava herhangi bir nedenden dahi olsa katılamayanlar hiçbir hak talebinde bulunamayacaklar. 

Yapılan başvurular neticesinde 13 Ekim Cuma günü sınava giren adayların hak ettikleri puan ile birlikte gerekli görev ve yerlere atamaları yine Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Sınava giren polis memur adayları görev yerlerinin bildirimini yine resmi intenet sayfasından öğrenebilecekler.

Kaynak : ( FYO ) Eğitim Sonu Sınav Sonuçları Açıklandı

“Burada beni ilgilendiren ne var?”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.